Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik ha nem eszünk 3...

Mi történik ha nem eszünk 3 napig?

Figyelt kérdés

2021. jún. 13. 15:44
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ja bocsi nem tippet választ
2021. jún. 13. 17:18
 12/16 anonim ***** válasza:

Helló!


Szerintem egyénfüggő - pl.: diabéteszesek - Van makinek nem okoz gondot, vann, aki beájul.

Én már csináltam vallási túlbuzgalom miatt. Nekem ment, de utána, nagyon óvatosan kell az ételhez "hozzászokni". :)

Folyadékot inni kell, ha lehet, akkor tápanyag-/vitamindús italokat.

2021. jún. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Rendben
2021. jún. 15. 17:41
 14/16 anonim válasza:
100%
A "csak egy almát" az már nem böjt. A szervezet csak akkor kapcsol "böjt módba" ha semmit nem eszel, csak vizet (vagy üres teát). Ekkor 3 nap után kezd érdekes lenni: akkor indul a sejtszintű méregtelenítés. Ha utánanézel rengeteg infó van erről (angolul főleg), én csak az intermittent fastingot csinálom, ez azt jelenti, hogy időszakos böjt vagy inkább "időablakos". Ezzel a "valódi" böjt 80%-át lehet élvezni (a fogyást is) mégsem kell napokon keresztül koplalni, mivel mindennap eszünk (sőt, 2x is), annyi hogy a reggeli kimarad, a vacsi pedig előrébb jön (amennyire tudod). Így jó sok idő marad az emésztésre, az alvásidőt is kihasználva. Akár 20 óra is lehet a "nem evős" időablak ha kiszámolod én is sokáig 20-4-eztem (20 óra nem evős, 4 óra evős időablak. A 4 óra nem azt jelenti hogy végigeszed. :) Van aki "OMED"-et csinál, az 1 étkezés 1 nap (csak ebéd van), az egyszerűbb, de nekem az már nem kényelmes, csak ritkán ha sok volt az ebéd pl. Mindegyik hasznos az emésztésnek és egészségileg csak haszna van: mellékhatás, káros hatás nincs egyiknél sem! A Marathoni böjtöt olvastam hogy van aki 40 napig csinálta, a 20 napos se' semmi, de én ezeket nem próbáltam, csak az időszakosat, hosszabbat még nem mertem, de tervezem... majd egyszer. Sok sikert!
2021. jún. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Szilárd47 válasza:
MIÉERT kérdezed ezt? Puszán kiváncsiságból? Vagy te magad is koplalni akarsz? A válasz attól fögg, hogy mi a te motivációd.
2021. jún. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
csak kíváncsi voltam(:
2021. jún. 16. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!