Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukrosok! Szúrás nélkül...

Cukrosok! Szúrás nélkül hogyan lehet vércukrot mérni?

Figyelt kérdés

H ne kelljen naponta 3x szúrnia magát az embernek,


van rá valami technológia, h. pontos mérés történjen, szúrás nélkül?



#mérés #vércukor #diabétesz #szúrásnélkül
2021. jún. 19. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Létezik folyamatos vércukormérő, aminél 1x beszúrsz egy szenzort és 1-2-3 hétig maradhat. De emellett is néha kell ujjbegyből mérni, mert a szöveti glükóz nem mindig elég pontos. Másrészt jó drága is.


Ami tehetsz, hogy nem mindig az ujjadat szúrod, próbáld ki a tenyered többi részét is. Nekem például a tenyérél a legjobb és az elvileg ugyanolyan pontos, mint az ujjbegy (nem vagyok cukorbeteg, csak néha szoktam nézni, hogy észrevegyem ha mégis az lennék). Bizonyos esetekben lehet alkart vagy másik helyet is választani, nem tudom, utánanéztél-e ennek.


Ezen kívül nagyon nem mindegy a szúróeszköz, vannak vacakok meg jobbak. Néha cseréld a lándzsát, sokan hónapokig nem cserélik, akkor elkopik és durvábban szúr. Meg az ujjbegyen se mindegy, hogy melyik részét használod, nekem a köröm tövével egyvonalban, kissé oldalt a legjobb.


Fejlesztés alatt vannak a vérmentes technológiák, de azért azok még messze nem elég pontosak egy cukorbetegség kontroll alatt tartásához. Legalábbis mikor legutóbb néztem, még így volt.

2021. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Maganklinika
2021. jún. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg lehet még vért köpni és úgy.
2021. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!