Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet az alkoholnak ilyen hatása?

Lehet az alkoholnak ilyen hatása?

Figyelt kérdés

Negyvenkét éves vagyok. Egyszer csak minden előzmény nélkül migrénes lettem. Zseniális egészségügyünknek csak tíz hónapba tellett kideríteni, hogy mi okozza, neurológus, koponya MRI, pszichiáter meg még vagy fél tucat szakorvosi vizsgálat után. Megadták a gyógymódot, ami sokat segített, de napközben, ha száz százaléknak vesszük a fejfájást, azért tíz százalék mindig meg volt.


Én nagyon keveset iszom alkoholt. De most a foci alatt meccsenként egy sört megittam. Azt vettem észre, hogy ilyenkor teljesen elmúlik a fejfájás. Persze mértéket kell tartani, mert ha mondjuk rövid idő alatt nem kettő, hanem négy sört iszom meg, akkor attól lesz fejfájásom. De mértékkel ez csodaszernek tűnik nekem. Lehetséges, hogy az alkohol okozza ezt? Mert akkor mostantól minden ebédhez pohár bort be fogok iktatni, ha ez az ára, hogy elmúljon a fejfájás.


2021. jún. 20. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol értágító hatása régóta ismert, csak a dózis erősen egyénfüggő. Nem véletlen, hogy 80-90 éves (brit) öregasszonyok a bridzsparti során iszogatnak sherryt vagy édes töményebb italokat, ettől csak jobban tudnak koncentrálni a nyerésre. Volt munkahelyemen az érelmeszedéses pénztárosnő lényegében orvosi javallatra ivott munkaidőben is keveset, így nem tévesztett.
2021. jún. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem pont az alkoholtól szokott rosszabb lenni a migrénem általában ha van akkor nem múlik el semmitől. A Triptánoktol enyhül a rosszullétem.


Amugy lehet osztani az eüt sokmindenert de pont egy migrént nem egyszerű kitalálni akkor lehet rá mondani hogy migrén ha minden mást kizártál sajna ez egy ilyen tortúra.


Fokozza a bajt hogy a migrént 100% ban nem tudjuk mi okozza és nagyon diverz a megjelenése.

2021. jún. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Igen az első válaszólónak igaza van. Főleg abban hogy nagyon egyénfüggő sajnos.

Ha neked jót tesz akkor csinald csak figyelj a mértékre nagyon.

2021. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez most egy elég rövid tapasztalat, mert nyolc napja tarta az EB, de szinte alig várom, hogy kezdődjön egy meccs, és ihassak. Ma még nem volt meccs, nem is ittam, itt is van a tíz százalék fejfájás. Felírták az Optalgint, van is itthon, de ha választanom kell üveg sör/bor vs. gyógyszer között, akkor még inkább az alkoholt választom. Az értágító hatás jó tipp, gondoltam én is ilyesmir. Bár lehet, hogy az értágulást kémiai úton is ki lehet váltani, csak nem biztos, hogy megéri. Rémlik, mint ha fájdalom ambulancián írtak volna fel ilyen gyógyszert, csak végül nem váltottam ki, de megnézem EESZT-t, vagy a papírreceptjeimet.
2021. jún. 20. 13:39
 5/6 A kérdező kommentje:
Na, megnéztem, nem értágítót írt fel, hanem Miderizont, izomlazítót, mert azt mondta, már emlékszem, hogy csomós a nyakam is.
2021. jún. 20. 13:42
 6/6 A kérdező kommentje:
Négyeshez: a bor az nem üveg, az csak pohár.
2021. jún. 20. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!