Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek a GAL+...

Mi a véleményetek a GAL+ multivitaminról?

Figyelt kérdés

Megpróbáltam minél jobban tájékozódni úgy általában a vitaminokkal és kifejezetten a multivitaminokkal kapcsolatban és úgy tűnik nekem, hogy ez a legjobban felszívódó ár/érték arányban megfelelő termék a piacon. De ez lehet, hogy nem igaz, ezért kérném a segítségeteket, hogy erősítsetek meg a véleményemben vagy cáfoljátok azt, de örülnék ha alá is tudnátok támasztani a véleményeteket valamivel.


Ti milyen multivitamint használtok?



2021. jún. 22. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

kérdés, hogy miért érzed szükségesnek a multivitaminokat? Nem lenne jobb elmenni előbb egy laborvizsgálatra, hogy kiderüljön egyáltalán szenvedsz e bármiben is hiányt?

Szerintem érdemesebb inkább az étrendeden változtatni.


Ami meg hiány lehet az télen a d vitamin de az sem minden esetben jellemző..meg a magnézium.

2021. jún. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Ha van pénzed és keményen sportolsz mellette is, akkor vab értelme.

De ha csak hobbiszinten sportolsz, de az étrend teljesen rendben van, makrók is, teljesen felesleges a multivitamin.

2021. jún. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mondhatjuk, hogy rendszeresen sportolok valamit mindig.

Túrázás, futás, biciklizés, saját testsúlyos edzések, lovagi edzések, íjászkodás.

Az elmúlt fél évben mondjuk csak ezeket érintettem, de valami mindig van.

2 napja voltam biciklizni 40 km a Mecsekben. A táv nem olyan nagy, de a szintemelkedéssel egybevéve azért elég durva. Most 2 nap múlva még mindig van némi izomlázam és még holnap sem tudnék elmenni újra, mert nem piheni ki magát az izom, nem regenerálódik elég gyorsan.


Van olyan, amikor mondjuk semmilyen sportra nem jut időm egy héten keresztül, akkor nem szoktam szedni egyébként.


A lényeg, hogy szerintem kell valami, ami támogatja a sporttevékenységeimet és az alap egészség támogatásához is jól jön.

2021. jún. 22. 15:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ebből szoktam kiindulni: [link] amikor vitamint keresek - lehet, hogy Te is belefutottál már. Ebben is elég jól jön ki a GAL, ha nem a legjobban. De én annyi cuccot szedek - főleg orvosi javaslatokra - hogy főleg külön szedem a dolgokat. Pl. Yiya ásványianyag komplex, Yiya jód-szelén, Herba-D D-vitamin, GAL K-komplex, magnézium pezsgőtabletta stb.

Laborvizsgálaton nem derül ki, hogy mi hiányzik, max. a vas, D- és B12-vitamin, ha épp nézik. A többi az egyáltalán nem informatív, mert a vérből fogy el legutoljára. Vagy attól, hogy a vérben van, nem biztos, hogy hasznosul.

2021. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Laborvizsgálaton nem derül ki, hogy mi hiányzik, max. a vas, D- és B12-vitamin, ha épp nézik. A többi az egyáltalán nem informatív, mert a vérből fogy el legutoljára. Vagy attól, hogy a vérben van, nem biztos, hogy hasznosul."


van erről valami publikáció, hogy a laborvizsgálat nem megfelelő erre a célra? vagy bármilyen más szakmai cikk?

2021. jún. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána egyesével. Én megtettem. Pl. a folsav mérése a vérben annak az inaktív formáját mutatja ki, de ez semmit nem mond arról, hogy a szervezet képes-e majd foláttá alakítani. Merthogy az emberiség fele nem képes erre. Ha nem alakul foláttá, nem tudod hasznosítani.

Magnézium: a vérben a test magnéziumkészletének 1%-a található és ez ingadozik a legkevésbé. Simán lehet határértéknek megfelelő a vérvételi szint, mégis a csillagokat látod a magnéziumhiányos izomgörcsöktől. Mert onnan fogy ki a legkönnyebben a magnézium.

Szelén: a legtöbb labor csak szérum szintet mér, miközben a tényleges szelénellátottságról a teljes vér informálna.

Plusz alapul véve a vasszintet, ahhoz hogy értelmezni tudd, kell a transzferrin telítettség, vaskötő kapacitás stb., szóval több más érték is. Az, hogy vas, megintcsak alig jelent valamit. De nézz utána, tényleg. Különösen laboreredményekről szóló cikkekben vagy magánlaboratóriumok tájékoztató anyagaiban találsz választ az ilyen kérdésekre.

Plusz vannak olyan területi sajátosságok, ami miatt néhány hiány alapból garantált - pótlás hiányában. Pl. a magyar lakosság tipikusan jód-, szelén- és D-vitamin hiányos, meg még a magnézium alatt is igen rezeg a léc.

2021. jún. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

4-es:


Igen ismerem azt az oldalt. Javarészt pont az miatt döntöttem anno a GAL+ mellett és egyben szörnyülködtem, hogy a piacon lévő termékek 90%-a semmit nem ér.


De érdekelne mindettől függetlenül, hogy másoknak mi a véleménye, hogy ők miből/honnan tájékozódnak és miért döntöttek más mellett vagy szintén ez mellett.

2021. jún. 22. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!