Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Jó ötlet vagy sem?

Jó ötlet vagy sem?

Figyelt kérdés
Cukorbeteg vagyok 1-es típusú. Rendszeresen végzek valamilyen mozgásformát (kerékpár,futás). Általában estefelé szoktam mozogni, azonban holnap korán reggel szeretnék futni egyet (5km kb.) éhgyomorra. Nemtudom hogy ez hogyan fogja befolyásolni a cukromat, hiszen így még sosem csináltam. Akinek van esetleg tapasztalata ebben és megosztaná velem az megköszönöm.

2021. jún. 29. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem cukorbeteg vagyok, de nagyon leesik a cukrom folyton (éhgyomri 3,4 körül van) és olyankor az ájulás szélén vagyok.

Éhgyomorra semmiképp nem javaslom, valami kis ételt mindenképp egyél. Illetve nemtudom neked szabad-e, de nálam mindig van szőlőcukor ilyen esetekre.

2021. jún. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Igen nálam is van mindig szőlőcukor.
2021. jún. 29. 19:08
 3/4 anonim ***** válasza:
42%

Ha inzulinos vagy, nagyon veszelyes. Ha csak gyogyszert szedsz, akkor is kivancsi lennek orvos velemenyere, de ha nem veszed be a gyogyszert sem, akkor nem zuhan le a cukorszinted.

Viszont sokkal veszelyesebb allapot, ha nagyon lemegy, mintha elmelkedni kezdene, na nem mindjart 20-ra.

2021. jún. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megvolt a futás. Szerencsére semmi gond nem volt.
2021. jún. 30. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!