Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vannak könnyen beszerezhető...

Vannak könnyen beszerezhető anyagcserét gyorsító élelmiszerek?

Figyelt kérdés

Röviden a szituációm:

Vagy épp nem röviden.

Gyerekkorom óta van túlsúly problémám. Jó sok éve sokkal jobban odafigyelek az étkezésre, komolyabb súlyfeleslegtől sikerült is megszabadulnom ám jelenleg holtponton vagyok, nem sikerül leadni újabb kilókat több, mint egy éve. Volt már ilyen, akkor étrendemen változtattam valamennyit. Most semmilyen módosítás nem működik.

Testmozgással kicsit hadilábon állok. Kicsit kényelmes vagyok ellenben ha közelre kell kimozdulnom, akkor gyalog vagy biciklivel teszem. Nem futok főleg azért, mert még van rajtam felesleges és annak esztétikájával nem akarom emberek szemét kiégetni. Ellenben szinte napi szinten edzek, felülés és súlyzózás. Karomon van még nem kicsi zsírréteg, ellenben az izmon elég szépen látszódik ennek ellenére már. Lábaim elég izmosak, régen sokkal többet bicikliztem. (Meg, hogy elbírja az azóta már jóval kisebb súlyomat.) Illetve a fő gond a hasam, érezni érzem, hogy a napi száz felülés megteszi a magáét, csak hát rajta van egy jó vaskos zsírréteg.

Illetve úgy fél éve nem gyaloglok/biciklizek annyit, étrendem nem változott és mint írtam egy éve tartom a súlyom. Tehát a kiesett mozgás ellenére fixen vagyok egy ponton. Kevesebbet mozgok fél éve már, ám nem szedtem vissza kilókat.


Mielőtt elkezdtem volna azt az életmódot, mivel tudtam fogyni és mellette izmosodni, azt vettem észre, hogy egyre jobban belassulok több idő megcsinálni dolgokat, romlott az időérzékem. Csökkent reakcióidő és mintha hülyültem volna, pontosabban a memóriám lett még szelektívebb. Jelenleg például a napi edzéseknél mondjuk fél óra lenne, erre képes vagyok elhúzni órára-más félórára.


Valóban genetikai alapon elég hajlamos vagyok elhízásra. Viszont 30 kilót már leadtam és még 10-20 kilót lenne jó leadni. Ami még van plusz súly pedig izommá konvertálni. Tehát a genetikai hátterem nem kifogás a túlsúlyomra, csak hát oda kell figyelni mit eszek és mozogjak mellé.


Összesítve a dolgokat, egy ill. több, mint egy éve meg vagyok rekadve, fél éve kevesebbet mozgok, de nem szedtem fel kilókat a hízási hajlama ellenére sem, e mellett nagyon sok éve szerintem be vagyok lassulva. Szerintem az anyagcserémet kellene valahogy feldobni. Talán vissza kellene térnem a napi vagy két napi reggeli zabkásához, viszont az nem lesz elég sajnos.


Olyan módszereket kérnék melyek természetesek vagy természetazonosak, lehetően nem táplálék kiegészítők, hanem pl. nem is tudom, egyek minden nap egy minimum egy nyers gerezd foghagymát. Több vas és a mellé valamilyen vitamin. Tehát nem kávéval és energiaitallal akarom magam aktivizálni.


(Helyesírásért elnézést.)



2021. aug. 15. 16:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Elvileg a gyömbér gyorsítja az anyagcserét, botanikus ismerősöm mondta. Reggel éhgyomorra reszelj bele egy mokkáskanálnyi gyömbért egy pohár langyos vízbe, add hozzá fél citrom levét, esetleg édesítőt, de inkább egy kávéskanálnyi agáve szirupot, keverd el jól és idd meg.
2021. aug. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!