Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan állítsak össze 3000...

Hogyan állítsak össze 3000 kalóriás étrendet? (gond kifejtése)

Figyelt kérdés
73 kg vagyok, tehát napi kb 150 g fehérje és 300 g szénhidrát kell a tömegeléshez, ha jól olvastam. Egészséges ételekből, pl csirke, rizs, zöldségek, zabpehely, próbáltam összerakni egy étrendet, de már 180 g fehérjénél, 290 g szénhidrátnál járok, a kalória pedig még csak 2300. Nem akarom túlzásba vinni sem a fehérjét, sem a szénhidrátot, mert nem akarok elhízni.

2015. jún. 6. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem annyi elég lenne. A többlet fehérje átalakul energiává szóval ezt nem tudod túladagolni. A szénhidrát nyilván más kérdés. Ami tartalmaz energiát és fehérjét viszont szénhidrátot nem, az a tojás. Ezt nem láttam a listádon.
2015. jún. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van pár logikai hézag az írásodban.


Egészség és elhízás kapcsán.


A rizs és a zab miért egészségesek? 300g ch miért lenne egészséges? A tömegnövelésnek mi köze az egészséghez?


Másik, ha csak 2300 kcal-nál jársz, miért híznál el? Az még semmi. Mármint persze van olyan ember akinek ez sok, nyilván.


De te 3000 kcal-t tervezel, azzal azért lehet hízni, hát az már nem kevés energia bevitel ráadásul nyomod a ch-t is tisztességesen.


De hol a zsír? 150g zsír az már minimum 1300 kcal, neked elég lenne a mostani mellé max. 100g kókuszzsírt beiktatnod, az kb. 1 tábla milkacsoki (ha abból indulunk ki, hogy gyakorlatilag a csoki is zsír, és 1 tábla az 100g) úgyhogy simán meg lehet enni még egy 900 kcal-t, zsírral. Simaliba.

2015. jún. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor most mi a gondod? Ha nem akarsz bevinni több fehérjét (nem hiszem, hogy attól híznál el, nehéz nagyon sokat enni belőle, viszont a túl sok valóban nem jó. a minimumod egyébként lehet, hogy alacsonyabban van, igazából zsírmentes testsúlykg-ot kell szorozni a kedvenc szorzóddal, ami nem mindenkinél éri el a 2-t, fejlődni lehet kicsivel alatta is, bár ez emberfüggő, úgy tudom. 3 fölé nem szokás menni, de persze megoszlanak a vélemények a megfelelő fehérjebevitelről) s szénhidrátot, akkor a 3000 kalóriához még kell vagy 130g zsír. Úgy látszik, nem koncentrálsz eléggé a zsírra. Ajánlották a tojást, azzal például könnyen jön, de zsírosabb húst is ehetsz.

Ha nem akarsz elhízni, akkor ne egyél túl sokat, de Te írod a 3000 kalóriát, gondolom, kiszámoltad (megtippelted), hogy Neked ennyi kell. Nem mondom, hogy az összetétel nincs hatással a hízásra, a test bonyolult dolog, de azokat is írtad, hogy ennyit akarsz bevinni, most miért ajánljak mást? Aki vigyáz a súlyára, az tipikusan csökkenti a szénhidrátot, persze egy szinten túl nem tudja, ha fél a zsírtól, de ez a kategória nem is 3000 kalóriát eszik.

2015. jún. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, elkészítettem egy étrendet, mit gondoltok róla?

[link]

2015. jún. 6. 11:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Én biztos hogy jóval kevesebb ch-t ennék és vagy kétszer ennyi zsírt. Ezt gondolom, meg azt is hogy neked simán jó lehet!
2015. jún. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előrebocsátom, nem értek sokat az ilyen típusú étrendekhez, de van 1-2 gondolatom.

Minek a fehérjepor, ha annyi csirkét s miegyebet eszel, hogy anélkül is tuti megvan a szükséges mennyiség? A gyors felszívódás miatt, edzés utánra vagy ilyesmi? Ja nem, előtte eszed... Utána szokták.

219g az már 3g/zsírmentes ttkg fölött van Nálad, ami még testépítő berkekben is feleslegesen magas.

Gondolom, szedsz vitaminokat, mert ez így kicsit egyoldalúnak tűnik, szerintem több zöldséget szokás enni, változatosan, nem hiszem, hogy a csirkében és a rizsben minden meglenne, a tojás jó cucc, de azért abban sincs mindenből olyan sok, főleg ekkora mennyiségben...

Amúgy rendes testépítős étrendnek néz ki, ami már sokaknál bizonyított, persze lehet gyökeresen máshogyan is, ami jó, mert nem mindenki bírja a gyakori és sok evést.

2015. jún. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, majd figyelem a súlyváltozást, illetve hogy ebből mennyi izom/zsír.

11:42-es

Edzés után iszom, pontosan ahogy írtad, a gyors felszívódás miatt, csak az oldal elég érdekesen mutatja az étkezéseket, alulról kell nézni. :D Ennyi ételt nehezen emészt meg a szervezet, ebben a porban pedig vannak olyan hatóanyagok, amik segítik az emésztést.

Multivitamint természetesen szedek, Mega One Daily Plust minden nap, szóval a vitaminokkal sem lesz gond szerintem. :)

2015. jún. 6. 12:02
 8/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

Az edzés utáni turmix mellé nem kell, nem szabad olajat enni/inni :)

Tedd be a rizsekhez. Jobban fognak csúszni, mint szárazon csirkemellel.

2015. jún. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szintiszoli123: Köszönöm szépen! :)
2015. jún. 8. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!