Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A romák miért híznak meg...

A romák miért híznak meg olyan fiatalon, gyorsan és hirtelen?

Figyelt kérdés

Lehet másnak is feltűnt már, de én azt vettem észre hogy a cigányok fiatalon elkezdenek hízni és nem is keveset.

Sulimban voltak páran, általában nagyon vékonyak voltak, a fiúknak kb életük volt a foci, a lányok meg hát jól akartak kinézni stb. Aztán később mikor beléjük botlottam utcán pár év elteltével azt láttam hogy jócskán meghíztak. Ráadásul mindig szűk ruhában vannak ami jól ki is adja az összes felesleget. De és itt nem arra kell gondolni, hogy 35 évesen. Nem, 18 meg 20 meg ilyesmi korra gondolok.

De itt a környékemen is él egy család akiket sűrűn látok. Egyik gyerekük egy kb 15-16 éves fiú, az elmúlt egy évben vagy 40 kilót biztos hízott. Azért ismertem fel, mert együtt voltak. És ő is kb kifolyt az izompólóból.

Mi a magyarázat erre a jelenségre? Értem én h szegények és csak szar kajára futja, de akkor alapból kövér lenne mind. Miért van az h egy bizonyos korban hirtelen nagymennyiséget felszednek?



2021. aug. 20. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Úgy bírom az olyan kérdéseket, ahol a kérdés egy légből kapott megállapítással indul :D


Laktam a nyóc kerben. Biztosíthatlak, hogy nem igaz. Rengeteg kövér roma van 0-100 év között.

2021. aug. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

Nekem az jut eszembe, hogy ha valaki nem a genetikájának megfelelő éghajlaton él, az megbetegszik.

Pl. az afrikai feketék vérnyomás- és szívproblémákkal küzdenek Európában, fiatalon meghalnak itt.

2021. aug. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Bocsánat, félre olvastam a kérdést :)

A lényegen azonban nem változtat. ROmák között is van vékony és kövér.

Pár példa nem statisztika.

2021. aug. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Náluk aki kövér az a gazdagságot jelenti.


Meg nem érdekli őket az egészségük igazából.

2021. aug. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy nem mindenkire igaz ez. Nyilván általánosítottam. De túl sokszor láttam már ezt a jelenséget ahhoz, hogy csak egy-egy kósza esetről legyen szó.
2021. aug. 20. 12:58
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a mélyszegénységben élő romákra jellemző. Ott azért, mert ugyebár a legolcsóbb kaják a leghízlalóbbak.

De ha megnézed a hagyományos cigány konyhát, pl. a Kira étterem étlapját, hát, mit ne mondjak, nem igazán kalóriaszegények. Tehát azok, akik a hagyományos konyhán élnek, szintén könnyen elhíznak.

Azok között pedig, akik eltértek ettől, ugyanolyan arányban vannak soványak és kövérek, mint az átlag népesség körében.

2021. aug. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, már leírták az elején, hogy elköveted a tipikus hibát, hogy a szemednek hiszel, és nem a statisztikáknak! 😉
2021. aug. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tinikorban sokaknak megnő az étvágya, és a cigányok hagyományosan sok zsírral, hússal, szénhidráttal főznek, és szeretnek is sokat enni. Lehet, hogy ilyenkor megy be az a kalóriatöbblet. Plusz ahogy előttem is írták, nem nagyon törődnek az egészségükkel. Az ő szemükben a nagydarab férfiak jól tápláltak és erősek, a nőkkel nem tudom, hogy van.


Viszont tényleg annyira nem általános az, amit leírtál, hogy nem biztos, hogy itt bárki is megtalálja neked az okát.


Egyszer egy átlagos (se nem gazdag, se nem szegény) cigányasszony mesélte, hogy a töltött káposztát hétféle húsból főzi. Én lehet, hogy fel se tudnék sorolni hétféle ehető állatot.

2021. aug. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És az hogy lehet, hogy a börtönből is 100+ osan jönnek ki? Ott valami nagyon el van rontva a biztosított kaja mennyiségével.
2021. aug. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Három dolog is összejön szerintem: Egyrészt valóban sok közöttük a genetikailag hízásra hajlamos, mert aki nem az, az sehogy se tud hízni. Másrészt hagyományosabb kultúrákban (magyaroknál is úgy volt nagyanyáink idejében, akik még tudták mi a nyomor, éhezés, háború) bizony az volt a szép, jó, egészséges, vonzó, aki gömbölyű. Hát jön egy betegség, miből fogysz le? Harmadrészt nem alakult ki bennük még az a szégyenérzet a saját közegükben egymás közt, hogy dagadtnak lenni ciki. Azoknak jár az eszük a fogyókúrázáson, akik már olyan környezetben vannak, ahol érztetik velük, hogy égő dolog kövérnek lenni. Ahol körülötted mindenki kövér, ott csak adják egymás alá a lovat, hogy egyél, egyél, enni kell... Hagyományos felfogásban mindig az a tekintély, a főnök, aki a legkövérebb. Az megy elöl. A sovány az csak csicska, azt még nem veszik komolyan.
2021. aug. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!