Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha nem vagyok lisztérzékeny,...

Ha nem vagyok lisztérzékeny, akkor miért puffadok a gluténtől?

Figyelt kérdés
Nem vagyok cöliákiás, teszt negatív lett. Viszont puffadok, pukizok a gluténtől és nagyon fura hangokat adnak ki a beleim, mocorognak is. Létezhet tényleg ilyen nem cöliákiás gluténérzékenység is?

2021. szept. 1. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Es mi van meg a glutent tartalmazo etelben? Lehetsz erzekeny elesztore, tejre, hisztaminra, tojasra, rengeteg mindenre.
2021. szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Senior Séf ***** válasza:
34%
Azért, kérdező, mert a glutén, mint a neve is mutatja, egy ragasztó. Ragacsos anyag, ami leradírozza a vékonybél faláról az azt védő nyálkaréteget, aminek az egyik lehetséges végeredménye IBS.
2021. szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy tudom igen, hogy van nem cölis érzékenység is
2021. szept. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1

Hát, akármelyik is, gondolom végeredményben az a lényeg, hogy el kell hagyni a kenyeret, tésztát, péksütiket. Tojással nincs bajom, laktózintoleranciám van.


#2 #3 világos :/ SIBO-m is van egyébként, de ezeket a panaszokat kimondottan csak tészta meg kenyérfélék fogyasztása után tapasztalom.

2021. szept. 1. 15:44
 5/8 Senior Séf ***** válasza:
29%

Bazky, miért nem ezzel kezdted? A SIBO autoimmun betegség, márpedig minden autoimmun betegségnek az áteresztő bél szindróma az alapja és okozója. Azt pedig a glutén fent már leírt tulajdonsága okozza. Ebben az esetben viszont kerülni kell egy nagy csomó dolgot, ami "kinyitja" a belet. Ilyenek a hüvelyesek, a burgonyafélék (paradicsom, padlizsán, stb), az összes gabona, a tej és tejtermékek, az antibiotikumok, a nonszteroid gyulladáscsökkentők, stb. Tudni kell ugyanis, hogy akinek egy autoimmun betegsége már van, az bízvást számíthat még néhányra.

Az történik, hogy a fent írt módon áteresztővé válik a bélfal. Ezen keresztül emésztetlen fehérjemolekulák kerülnek a véráramba, márpedig az immunrendszer éppen a testidegen fehérjékre van kihegyezve. Támadásba küldi tehát a falósejteket. Eddig renben is van a dolog, csakhogy a bél folyamatosan szivárog, az immunrendszer is folyamatos inzultusnak van kitéve. 0-24 üzemmódban egy perc pihenő nélkül! Érthető, ha belefárad, és egy idő után nem tudja megkülönböztetni a testidegen fehérjéket a saját szerveid építőanyagától. Ebben hátráltatja még a molekuláris mimikrihatás is. Summasummarum, egyes szerveid is áldozatául esnek a védekezőrendszerednek. A fent írt élelmiszerek erősítik az áteresztést, újabb és újabb fellángolást idéznek elő.

2021. szept. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

Szerintem te nem a SIBO-ra gondolsz. Az nem autoimmun betegség, hanem a vastagbélből átkerülnek bacik a vékonybélbe, amiknek nem kéne ott lennie. Ezek itt elszaporodnak és kellemetlen tüneteket okoznak, mint puffadás, fogyás stb. Antibiotikumkúrával szokták kikezelni.


Kikezelés után remélem ehetek majd glutént, anélkül, hogy kellemetlenséget okoznának.

2021. szept. 1. 17:43
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Senior Séfrene hallgass, borzasztó ostobaságokat ír mindenhova.

A Sibo nem autoimmun betegség :D


Esetleg az élesztő sokaknál gondot okoz,pl nálam is. Próbáld ki a kovászos kenyeret.

2021. szept. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Létezik NCGS - is. Nagyon ritka, de ha úgy érzed, nem vagy jól a gluténtól, ne edd.
2021. szept. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!