Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Csak akkor múlik el az akném...

Csak akkor múlik el az akném ha teljes nyers vegán életmódra váltok, de ez nem fenn tartható hosszú távon, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy életen át tartó elmúló majd visszajövő probléma volt ez


Majd egy stresses időszakot követően elkezdtem fanatikus módon nekiállni brutálisan egészségesen enni, és tök jól elmulaszta a bőrhibákat ( a hegeket lassabban, de az aktív aknet igen ), vízböjt, szárazböj ilyeneket csináltam és jó volt minden amíg ezeket csináltam


De ha normálisan eszem akkor sehogy sem akar normalizálódni, most is 4-5 hupli van a bőröm alatt, mondanom sem kell szociális életem nincsen már évek óta


Egyébként jó lenne a nyers vegán is ha nem érezném ilyen cseszettül magányosnak magamat vele, legrosszabb esetben kiröhögnek, hogy már megint milyen idióta diétát csinálok


Legjobb esetben ignorálnak és kerülnek, mert, hogy milyen furcsa vagyok ezekkel a diétákkal, a világban minden 1.000.000 emberre jut egy olyan aki hasonlóan táplálkozna


Mit csinálnál a helyemben?


28f


2021. szept. 16. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Mit jelent nálad az, hogy amikor normáisan eszel? A jelek szerint nem az a normális.


Nézz utána a teljesértékű növényi étrendnek, itt nem kell nyersen, sőt teljesen vegánul sem enni. Kétlem hogy emellett lennének aknéid. Egyébként miből gondolod, hogy a nyersvegán étkezés az egyetlen megoldás?

2021. szept. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Bab és lencseféléket nem bírok olyan mértékben feldolgozni normálisan, hogy nem érezzem, úgy, hogy ennem kellene még


Nyers vegán, lehet 80-90%ban nyers vegán, 10-20%-ban csak simán egészséges


Abból, hogy a kísérletezés alatt ez volt az egyetlen időszak amikor nem volt aknés gondom

2021. szept. 17. 08:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Továbbra is azt tudom mondani, hogy teljesértékű növényi étrend. Az aknék valószínűleg a hús és tejszármazékok miatt jelentek meg, esetleg a túl sok olaj miatt.
2021. szept. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, írtad, hogy szerinted "a világban minden 1.000.000 emberre jut egy olyan aki hasonlóan táplálkozna" - pedig én is hasonlóan táplálkozom, mint te! :)


Nem bírom a hüvelyeseket (nem azt mondom, hogy soha nem eszem, de nagyon nagyon ritkán) és a gabonákat is kerülöm. Leginkább a nyers vegán étrend jön be nekem is - mármint a szervezetemnek.

De azért szoktam enni főtt kajákat is.


B vércsoportú vagyok és nem bírom az olajos magvakat sem, tehát nekem igazából még ezek is ki vannak iktatva. (Nagy ritkán eszem ilyet is és általában meg is van az "ereménye"... Akne vagy ritkán hányás.)


Amit szoktam enni zöldségeken és gyümölcsökön kívül, az a krumpli (főtt vagy sütőben sült) és az olívaolaj, de tkp a krumpliról megoszlanak a vélemények, ugye például a paleolit étrend képviselői szerint az kifejezetten kerülendő (és a paradicsom. paprika is.)


Amúgy céklát, káposztát meg is lehet főzni, attól szerintem nem lennél pattanásos. Ilyesmit is szoktam enni.


Ha az olívaolajat ki szeretnéd próbálni, akkor szerinte eleve azzal kezdd, amelyik bio és tényleg az.


Egyébként én nagyon régen azzal kezdtem, hogy első körben leálltam a húsfogyasztással, majd szépen a tojást, tejtermékeket is elhagytam, később észre is vettem, hogy ez milyen jó a testemnek.

Böjtöket is szoktam tartani, ahogyan te is. (Mindenfélét. Bár sokak már eleve az étrendemre azt mondanák, hogy "böjtös", de én böjtnek a vízböjtöt és a száraz böjtöt nevezem elsősorban. Ezeket is csináltam és lékúrákat is, de ez más, ez már nem böjt.)


Aztán néha persze velem is előfordul, hogy valami mást eszem, mint amikkel kapcsolatban már kitapasztaltam, hogy mi jó szervezetemnek, mert mondjuk elegem van a banánból... ;) "Unom a banánt."


Ajánlom a figyelmedbe az AB0 terv című könyvet, de nem a filozófiai részét (azt nem tartom helyesnek), hanem magát az étrendet (szerintem az a része figyelemreméltó lehet és maguk a tudományos kutatások).


Lehet, hogy olyan kajákat ettél, amelyek agglutinációt okoztak. (Ezt a részét érdemes elolvasni a könyvnek.)


Az is lehet, hogy van valamilyen zsíranyagcsere probléma, de az is előfordulhat, hogy egyszerűen neked ez a fajta táplálkozás a megfelelő. Annyira különbözőek vagyunk. Van, akinek megfelelő a csirkehús, másnak abszolút nem!


Egyébként a pattanások utalhatnak arra, hogy olyat vitt be az ember a szervezetébe, ami számára gyulladáskeltő volt. Nekem például ilyen a napraforgó étolaj is, a hidegen sajtolt is, nem is használok ilyet már "ezer éve" (ezt nyilván nem kell szó szerint venni, de tényleg nagyon régóta már).


Az olívaolajokból is (sajnos) csak a jobb minőségűeket viseli ez a testem, úgy értve, hogy az olcsóbbaktól én is pattanásos leszek. :( :/


Na de mindegy, nem muszáj olívaolajat enni. :)


Egyébként vannak, akik szerint a nyers vegán étrend a legegészségesebb. De még ezen étrenden belül is lehetnek óriási eltérések. És mindig az is kérdés, hogy ki csinálja, miért csinálja, stb. (Pl önszántából vagy rá van erőltetve.)


Szerintem nagyon egészségesen lehet táplálkozni nyers vegánként. Nem azzal kell törődnünk, hogy másoknak mi a véleménye a táplálkozásunkról, hanem azzal, hogy mi a jó a te szervezetednek.


Régebben olvastam a táplálkozásról, étrendekről, vitaminokról, ásványi anyagokról, nyomelemekről, de nem jártam orvoshoz, hogy ellenőriztessem a szervezetemben ezen utóbbiak szintjét. Ha te szükségesnek érzed a kontrollt, akkor akár azt is megcsináltathatod (vérkép, vizelet, labor).


Amúgy néha ettem tejterméket vagy volt olyan is, hogy nagy ritkán tojást (tojást naaagyon régen) és így van összehasonlítási alapom, hogy mikor milyen tiszta a szervezet.

Hát, hogy is írjam le finoman kifejezve. ;)

Mondjuk úgy, hogy elég szagtalan a testem, de amikor tojást ettem - pedig csak egy párat - akkor már megérződött a testemen, hogy mást vittem be növényeken kívül.


A vajtól is kijön rajtam az akne.


És amit nagyon NEM ajánlok, az a kókuszolaj. Vannak, akik odáig vannak a kókuszolajért, nekem viszont nagyon negatívak a tapasztalataim azzal kapcsolatban. Totál kerülöm. Borzasztó (nekem). Elhiszem, hogy másoknak jó, de nekem rossz.

És a transzzsírsavak kerülését is javaslom (már, ha érdekel.)


Amúgy az én környezetem nagy része elfogadja, hogy így táplálkozom, ahogy fentebb leírtam, de azért voltak beszólások. Nem kell ezen aggódni vagy forogni.


Azt viszont tudd, hogy a közösségi életed nem múlik egy pattanáson, ott már más az ok.

És ha azt gondolod, hogy amiatt nincsenek barátaid, mert gyümölcsöket és zöldségeket eszel, akkor ezen még érdemes filózni és egy másik elméletet felépíteni, mert vélhetően az előző hibás.


Annyiféle táplálékallergiás ember van a világban, szerintem nagyon sokan megértőek már ezekkel kapcsolatban.


De ha egyedül érzed magad ezzel az étrenddel, miért nem keresel olyan csoportokat, amelyek tagjai hasonlóan táplálkoznak?

Én nem vagyok a facebookon, de azt tudom, hogy van sok vegán csoport, plusz sok ételintoleranciás ember is van és biztosan vannak ilyen csoportok is.


Ma már annyi lehetőség van megtalálni a hozzád hasonló embereket. Ha problémának tartod, hogy nincs kivel beszélned az életmódodról, ott szerintem biztosan meghallgatnak és barátokra is találhatsz.


Mit szólsz?

2021. szept. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ugye az a gond, hogy az embernek vagy egy közvetlen környezete a család,haverok, ismerősök stb..


És van egy ideális támogató csoport ami vagy az előbbi csoport, vagy egy online csoport ( pl facebookon ), vagy a kettő között valami, pl, hogy ebben és abban támogatnak, de a támogatás másik felét az online csoporttól kell megtalálnod


És ez tipikus az az eset ami az utóbbi, tehát, hogy a közvetlen környezeted támogat abban, hogy élj és felneveltek úgy ahogy tudtak, barátok, haverokkal elvagy úgy ahogy tudsz, és ők is veled úgy ahogy tudnak


De ha valami félreértés, vagy egyet nem értés van, akkor mehetsz máshova lelki támogatást keresni, mint amilyen a fb csoport amire írsz


Ahol olyan dolgokat kérdezhetsz, hogy te és te hogyan kezeled ezt a helyzetet, mit csinálsz, hogy teljesen normális legyen az életed és leírja


És egyik leírja, hogy pszichológiai határokat kell szabnod a másik, meg hogy inkább ne legyél olyan közegbe ami nem támogat


De olyan nincs, hogy tényleg belekerüls egy élő közegbe ahol tényleg nem kell ezt meg azt magyarázkodnod, másképpen kitagadnak, vagy furának tartanak, hanem az, van, hogy elfogadod és annyira nem fírtatod, mindig igyekszel adaptálódni, hogy annyira ne tűnj ki


"És ha azt gondolod, hogy amiatt nincsenek barátaid, mert gyümölcsöket és zöldségeket eszel, akkor ezen még érdemes filózni és egy másik elméletet felépíteni, mert vélhetően az előző hibás."


Mennyire vagy benne ebben a dologban? Mert ha nem akkor teljesen fölösleges erről beszélni?


Nem arról beszélek, hogy 6 évvel ezelőtt fájt egy kicsit a hasad mert teli etted magad, vagy mert gyerekkorodban volt pár pattanás a fejeden


Hanem az, amikor rádjön az az egyedüllét érzés, amikor úgy érzed, hogy egy olyan pontra kerültél ezek miatt a problémák miatt amire a közvetlen környezeted képtelen megértéssel reagálni és némelyik erősen beszólogat, vagy furcsáll, vagy éppen rámutat arra, hogy "ha nem ennél ilyen furán, akkor nem lennének ilyen problémáid"


És mondom lehet hasonlóan gondolkodó embereket találni ONLINE felueteken, de ez megint csak eltávolítja az embert attól az érzéstől, hogy a környezetében megbékélhet

2021. szept. 27. 12:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Az ember hiába keresi kívül azt, ami belül nincs meg. Belül keresd, ne kívül. Egyensúly, béke, szeretet, önbecsülés.

Sohasem kívülről fogod ezeket megkapni.

2021. szept. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Persze, de van egy olyan pont amikor nagyon erősen kell dolgoznod azon, hogy belül béke legyen, amikor a környezeted támogató akkor annyira nem,


Nem mindhogyha kifogás lenne, de minél kevésbé támogatóbb a környezeted annál nagyobb erővel kell ezen a belső békén dolgoznod

2021. szept. 27. 12:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, bár az is lehet, hogy a környezet arra reagál, amilyen az egyén kisugárzása, tehát az ő viselkedésük - elképzelhető - hogy azt tükrözi, ami az egyénben amúgy van.

Azaz mindenképpen önmagán dolgozzon az ember.

2021. szept. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, éppen ezért egyszerűbb egyedül dolgoznia magán az embernek mint egy környezetben ami állandóan visszatükrözi a múltját
2021. szept. 27. 12:58
 10/10 anonim ***** válasza:

Te tudod, hogy mit szeretnél.

Sokan elvonulnak nemes csendbe.

Az egyedüllét nem jelent feltétlenül magányt és a társaság nem jelent feltétlenül barátságot.

2021. szept. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!