Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet valami baj abból (akár...

Lehet valami baj abból (akár hosszú távon) ha cukor helyett édesítőszert használok? (Nem vagyok cukor beteg)

Figyelt kérdés
Cukor nélkül nem tudom meginni a teát, ezért gondoltam édesítővel helyettesítem.. kalória szempontjából tök más a kettő.🤪

2021. ápr. 15. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismert ilyen káros hatás. Konteók természetesen vannak, de bizonyítani, hogy a határértéken belüli, tehát a szokásos mértékű fogyasztás ártana, eddig nem sikerült. Bizonyos édesítőszerek okozhatnak tüneteket az arra érzékenyeknél, tehát a puffadsz, hasmenésed van stb., akkor váltani kell.
2021. ápr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Energiabevitel szempontjából számít, nyilván így kevesebb. Cukorbetegség megelőzése szempontjából viszont semmit nem jelent, nem a cukor molekula indítja be a hasnyálmirigyed inzulin elválasztását, hanem az édes íz.
2021. ápr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az édesítők által keltett inzulinválaszt állatokban valóban sikerült kimutatni, emberben tudtommal nem. Ettől még valakiben lehet, ők meg fognak éhezni az édesítős italtól. A cukorbetegség viszont nagyon összetett, az, hogy az elhízás miatt a sejtek nem hajlandók fölvenni a cukrot és ezért még több inzulint kell termelni, sokkal inkább benne van.


Viszont ha a tea után nem mosol fogat, akkor sokkal jobb a fogaidnak, ha édesítőszerrel iszod, mintha a cukros lében áznának.

2021. ápr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!