Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem tudom lenyelni a vitaminok...

Strecky2001 kérdése:

Nem tudom lenyelni a vitaminokat.?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nem tudom lenyelni a nagyobb szemű vitaminokat. Gondot okozhat ha össze töröm, vagy kiveszem a kis kapszulából a port és úgy iszom meg, vagy meg lehet így is oldani?

2021. okt. 12. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálj pezsgőset venni azt csak inni kell.
2021. okt. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Összetörés nem gond, a kapszulából viszont nem jó ötlet kiszedni. Oka van, ha kapszulába teszik. Pl. az, hogy ne rögtön a gyomorba, hanem a bélbe szívódjon fel.
2021. okt. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mr.Q77 ***** válasza:

Ez inkább pszichés dolog próbáld leküzdeni, nincs olyan nagy vitamin ami gondot okozhatna.


mondjuk nálam ez már túlzás, de én egyszerre beveszek vagy 4-5-6 vitamint is ami közt vannak gigászok is és egyszerre nyelem le őket egy kis vizel.


Kemény préselt vitaminnál nem gond ha közvetlen lenyeled a felezett adagot, viszont kapszulánál (por/folyadék állagnál) keverd el vízben stb, bár így óvhatatlanul mindig odavész egy kis része a vitaminnak (bent marad a kapszulában/félrefolyik/nem oldódik fel rendesen és a pohár falához ragad stb.

2021. okt. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz: tuti pszichés, mert ételből jóval nagyobb falatokat nyelsz. Nekem is volt ilyen, sokat tréningeztem az agyamat, ma már 6-8 kapszulát simán lenyelek magában, egyszerre. Az is segíthet, ha egy falat megrágott étellel próbálod lenyelni, az legalább letuszkolja a torkodon, a vizes öblítés kevésbé. Én végül úgy jutottam a megoldáshoz, h. azt képzeltem, h. étel és úgy nyeltem le. Valahogy máshogy nyeljük az ételt, hátralökődik és már megy is le.
2021. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!