Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történhetett velem az este??

Mi történhetett velem az este??

Figyelt kérdés

Előre elmondom hogy gusztustalan kérdés lesz, szóval aki most nem akar ilyet olvasni az lépjen ki. Csak meg kell kérdeznem mert aggódom hogy mi lehetett ez



Előzményei a dolognak: ittam egy db cidert kb du. 5 körül aztán este 9 körül ettem egy tescos lasagnét. Semmi bajom nem volt. Hazamentem, lefeküdtem volna aludni de amikor balra fordultam azt vettem észre hogy folyamatosan böfögök és nem tudom le állítani. (Ilyen amúgy is van sajnos csak nem ennyire). Anyám is szólt hogy mit csinálok, horkolok? Mondom nem, fel vagyok fújódva.

Aztán jobbra fordultam ahol már nem volt ez az állandó böfögés és elaludtam. De pár perc múlva arra ébredtem hogy kb jön vissza valami a számba és le kellett nyelnem nagyon undorító volt és olyan íze volt mintha hánytam volna. Nagyon beindult a nyálelválasztás és ez az íz volt a számba kb negyed óráig. Nem émelyegtem, szerencsére. Nagyon undorító rossz íz volt. Aztán ettem egy almát ami nagyon jól esett és visszaaludtam reggelig. Most reggel semmi bajom de kicsit olyan mintha fájna a torkom vagy nem tudom.

Szóval mi a fene lehetett ez?? Nagy bajom lehet?


25/n

Szilvi



2021. okt. 30. 10:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Reflux.
2021. okt. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
25 évesen?
2021. okt. 30. 10:08
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet felcseszte a gyomorsavad és ennyi.
2021. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Reflux nem kor függő. De ha amúgy normális neked, hogy ennyit büfögsz, akkor érdemes lenne elmenni gasztroenterológushoz, mert a reflux hosszútávon maradandó problémát tud okozni.
2021. okt. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Sajnos munka közben is van hogy nem tudom visszafogni, egy nap többször. Nem normális büfögés hanem ilyen fura hang (úgy büfögni ahogy szoktak nem is tudok csak olyan mintha buborék lenne a torkomba)
2021. okt. 30. 10:21
 6/16 anonim ***** válasza:
A reflux nem korfüggő. Tipikus refluxos tünteket írtál le: böfögés, felfúvódás, visszajön a nyelőcsőbe a gyomortartalom, ezt követő torokfájás. A torokfájast az okozza, hogy a gyomorsav marta a torkodat. Nem jól zárt a gyomorszájad, túl sok volt a gyomorsavad. Reflix. Ha rendszeresen ismétlődne, fordulj orvoshoz.
2021. okt. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A lasagne nagyon savasít, amiatt volt. Amíg nem jutsz el gasztrora, nézz utána, miket érdemes / nem érdemes fogyasztani reflux esetén. Lehet, hogy nincs olyanod, de úgy tűnik, nem bírod a savasító ételeket. Alkoholt is, szénsavas italokat is kerülni kell,
2021. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok majd most egészséges ételeket enni, főleg sok almát meg puffasztot rizst , azok lúgosítanak.
2021. okt. 30. 10:25
 9/16 A kérdező kommentje:
Azt a lasagnét nagyon imádtam de ettől megundorodtam tőle, szerintem több olyat nem eszek :(
2021. okt. 30. 10:26
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia

Paradicsom keverve Cyderel? Húha.. főleg hogy tescos volt.. ez lehetett, meg ahogy irtàk akár reflux

2021. okt. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!