Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan javíthatnék az emésztés...

Hogyan javíthatnék az emésztésemen? Leírom lent picit hosszabban.

Figyelt kérdés

Kérlek titeket ne azt írjátok hogy menjek dokihoz, mert az már megtörtént. A gasztroenterológus azt mondta semmi bajom, de nem adott semmi megoldást a problémámra..


A gondom az, hogy nagyon nehezen tudok Wcre menni. Egyszerűen nem jön az inger. Ha meg 2-3 nap múlva sikerül, akkor pedig nagyon hasmenésem van. Addig viszont kellemetlen teltségéreztem van, és holott vékony vagyok, mégis nagy kiálló alhasam van.


Volt olyan is, hogy ettől a teltségérzettől az étvágyam is elment, és alig bírtam valamit magamba erőltetni, pedig éreztem hogy ennek kellene mert semmi energiám. Edzés él is kellemetlen ez a nagy has, ha lehajolok.


Székletlazítók, hashajtó teák, glaubersós víz hatástalan.

Folyadékot sokat iszok, és rengeteget is mozgok.

Étkezésben nem mondom hogy 100%osan,de 80%ban egészségesen eszem. (tojás, soványabb húsok, halak, sok zöldköret, zabkása, gabona köretek,joghurt, túró)


Egyedül a herbaferm cseppek segítettek valamennyit az emésztésemen. Más drága Probiotikum (progastro825) semmit se ért.


Azóta van ilyen problémám egyébként amióta mindenféle életmódváltó kísérleteim voltak: Vega, vegán, konditermes tipik csirke rizs étrend. Előtte nem volt gond.

Valószínű így én cseszhettem el a bélflórámat, amit nagyon megbántam, és csak reménykedek benne, hogy egyáltalán visszaálítható még a normális ra.


Hozzáteszem ma már kiegyensúlyozottan eszek, de kellett idő amíg a sok ellentmondásba eligazodtam és rátaláltam arra, mi is jó nekem.



2021. nov. 15. 09:25
1 2
 1/11 anonim válasza:

Nutricia stimulance 400 g

2 adag helyretett.

Előtte heti 2x székeltem.

Viszont 2L kell inni hozzá, mert különben székrekedést okoz. És rendszeres testmozgást. Napi egy kanál nekem elég volt.

2021. nov. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt a gyógyszert lehet vény nélkül kapni?
2021. nov. 15. 10:58
 3/11 A kérdező kommentje:
Még azon gondolkodtam hogy el hagynám egy időre a tejtermékeket meg a glutént. Sokan mondják hogy károsodott bélflóránál hasznos lehet
2021. nov. 15. 10:59
 4/11 anonim ***** válasza:
A progastro valóban drága, de egyáltalán nem jó. Jó az, aminél legalább 20 milliárd CFU-s egy adag, pl. Yiya, NOW Probiotic-10, Colonbalance, Puritan's Pride stb. - ami mindenképp jó, ha eszed, de önmagában nem elég. Cukor és tejtermék elhagyása fontos lenne. Nézz utána az áteresztő bél szindróma lehetséges tüneteinek és ha esetleg többet is felismernél magadon, akkor a kezelési módját is érdemes tanulmányozni.
2021. nov. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem az áteresztő bél tüneteit és pár tényleg jellemző rám, bár van olyan is ami nem. A kezelési módjában a cukor, tejtermékek, glutén, szója és hüvelyesek kerülését ajánlja. Elég nagy érvágás lenne egy ilyen étrend, mert belegondolva még a növényi joghurtom is szója alapú, a lencsét meg a babot meg imádom, de már annyira zavaró ez a probléma hogy ha tényleg ez kell hozzá, akkor boldogan követem.
2021. nov. 15. 11:32
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom hogy tényleg ez e a diagnózisom. A gasztro doki csak annyit mondott hogy pszichés alapú irritábilis bél szindrómám van, pedig tényleg vannak olyan zavaró testi tüneteim, amik megkeserítik a mindennapjaimat::(
2021. nov. 15. 11:33
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem "kell" a teljes listát felvonultatnod a tünetekből ahhoz, hogy ez legyen a háttérben. De ha nem kezeled, akkor számíthatsz rá, hogy még feltűnik majd pár. Érdemes több forrást is összenézni, miket javasolnak. Szerintem a cukor és a tejtermék a legfontosabb.Illetve nagy dózisú probiotikum. Ezt a pszichés hablatyot mindig elsütik, ha nem tudnak vele mit kezdeni. Nekem is így volt colitis ulcerisam, amiből kijöttem a neked tanácsoltakkal...
2021. nov. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ha meg 2-3 nap múlva sikerül, akkor pedig nagyon hasmenésem van."

Kedves kérdező, hashajtó nélkül?

2021. nov. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves 8as válaszoló, sajnos igen
2021. nov. 23. 07:26
 10/11 A kérdező kommentje:
7es válaszoló, a natúr élőflóráj joghurt se ajánlott? Azt hallottam az még jó is a bélflórának.
2021. nov. 23. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!