Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tehetném rendbe az...

Hogyan tehetném rendbe az emésztésemet, regenerálhatnám a bélflórámat? Állandó székrekedés ellen tippek?

Figyelt kérdés

Akármilyen kínos is erről beszélni, de gondoltam szerencsét próbálok itt, hátha valaki járt már hasonló cipőben ,és lenne egy két jó tanácsa számomra. Sajnos rendszeresek székrekedésem van..ebből gondolom, hogy valami nem lehet teljesen oké a bélflórámmal. Emiatt néha puffadni szoktam, de a puffadt érzés, inkább a nehézkes székelés miatt lehet. Sajnos nagyon megkeseríti a hétköznapjaimat, főképp közérzetileg rossz.

Sok folyadékot fogyasztok (3l kb), rendszeresen sportolok is. A táplálkozásomra is odafigyelek, illetve próbáltam magam is figyelgetni, hogy van e olyan élelmiszer ami ezt okozhatja. Érzékenységem nincsen semmire. Minimális glutént és tejterméket fogyasztok. Nem tudom mit tehetnék még.. probiotikum kúrára gondoltam esetleg, vagy egy bélflóra regeneráló étrendre. Ha küzdöttetek ilyen problémával, és vannak tipjeitek örülnék ha megosztanátok velem. Talán az egyikm beválik és megszűnik ez a kellemetlen problémám.



2021. ápr. 25. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Reggelizz zabpelyhet vízben vagy tejben megfőzve két hétig minden reggel!

Úgy ízesítsd,ahogy pl a tejbegrízt szereted.

2021. ápr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Bármilyen bélpanaszról van szó, a tejtermék az első, amit el szoktak hagyatni az étrendből. Aztán jönnek a könnyen felszívódó szénhidrátok, pl. cukor, fehér liszt. És probiotikumból valami nagy dózisú, minimum 20-30-40 milliárd CFU/adag, prebiotikumok, rostok.

Több étrend is van, ami sokat javít a bélflórán, pl. autoimmun protokoll, áteresztő bél, Candida étrend, FODMAP...

2021. ápr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
Bocsi a tejet miért kell elhagyni?
2021. ápr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gasztroenterológusok a gyulladásos bélpanaszoknál tiltják le a tejet, nyilván ők tudják, miért. Bármilyen bélgyulladás felborult bélflóra mellett nagyon könnyen kialakul. Az összes bélflórára fókuszáló étrend nagyon óvatos a tejjel, egyesek teljesen tiltják, mások a fermentált tejtermékek esetében megengedők, mások eleinte tiltják, majd fokozatosan visszavezetik.
2021. ápr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járok, de sajnos még nem gyógyultam fel teljesen. Bár némi javulást azért tapasztaltam:)

Csináltattam egy mikrobiom tesztet, egy vérvizsgálatot és egy ételintolerancia vizsgálatot. Ezek alapján egy jó szakember összeállított számomra egy kezelést. Fodmap diétát tartok a saját érzékenységekkel kiegészítve, ez egyébként nagyon sokat segített már magában is. Minden nap eszem fermentált zöldséget, szerintem nekem ez is rengeteget segít. Emellett alaplét, kollagént is rendszeresen fogyasztok Mivel több minden mellett SIBO gyanú is volt, ezért arra szedtem gyógyszert, majd probiotikumot. Most még kivizsgálás alatt vagyok, de még az is lehet, hogy IBD-m. (Igen, székrekedés is lehet tőle, nem csak hasmenés.) Szóval én ezek alapján azt javasolnám neked, hogy keress egy szakembert és vizsgáltasd ki magad, mert lehet, hogy egy akármilyen probiotikum kúrától meg diétától magában nem fog helyre jönni minden, azt kell megtalálni, hogy nálad mi okozza a tüneteket és azt az okot kezelni.

2021. ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hogyan néz ki az a mikrobiom teszt? Hol végzik mennyibe kerül? Milyenek a fermentált zöldségek? És mu az az akaplé? Köszi
2021. ápr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Alaplé
2021. ápr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Rost + probiotikum.

Évekig szenvedtem ezzel (bár nálam bejátszott a laktóz intolerancia is, ami fura módon székrekedést okozott hasmenés helyett... igen, ilyen is van), aztán elkezdtem több rosttal étkezni, plusz fél évente tartok egy probiotikum kúrát. És igazából ez teljesen véget vetett ennek a gondnak.

2021. ápr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#2

Asszem egy próbát megért volna a zabpelyhes módszer.(1es voltam)

Kb 5 nap alatt kiderül ,hogy működik vagy sem.

Két ismerősömnek működik, negyvenes emberek, akinek egész életünkben gond volt,ez meg bevált.

Sokkal egyszerűbb lett volna azt írni ,hogy ha az nem működik,akkor érdemes belekezdeni egy kb végeláthatatlan procedúrába,hogy elkezdje valaki átalakítani az életét az alapján,hogy zárjuk ki az étrendből csoportonként az ezt meg azt,aztán ha szerencséje van,akkor lehet megtalálja,mi okozza a panaszt.

Vagy nem.Vagy csak nem lesz képes normálisan betartani a 127. újfajta diétát is,amihez azért kell egy kis kitartás.

Egyébként meg úgy tűnik a kérdező nagy ívben sz@rik a válaszokra.Szóval meg is oldódott a gondja.

2021. máj. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló! Mindenkinek köszönöm a tanácsokat, 1-es válaszára reagálva, nem sz@rok bele mindenbe, és a problémám azóta se oldódott meg..

Azért írtam, mert ezeket a dolgokat szinte mindent próbáltam, amiket ajánlotta tok. Minden reggel vagy zab kását reggelizek, vagy tojást a házi kovászos kenyeremmel. Rengeteg fermentált zöldséget eszem: kovi ubi, savanyú káposzta. Probiotikum kúrát is tartottam már, de nem lett jobb tőle.. Sőt rostos kiegészítőkkel is próbálkoztam(utifűmaghéj, lenmagpehely).

Talán a tejtermékek elhagyását kellene még még próbálnom, vagy az egyik válaszoló által írt diétát

2021. máj. 1. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!