Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges, hogy evészavarom van?

Lehetséges, hogy evészavarom van?

Figyelt kérdés

A szüleim mindig veszekednek, borzasztó ahogy egymással bánnak/kiabálnak.

Nekem nincs sose szabad terem ugyanis szobám sincs. (17 éves vagyok)

Mindig van valaki a nyakamon (ha konyhába vagyok, ha a nappaliba stb). Egyedül a wc-n van nyugtom illetve a fürdőszobába.

Együtt kell aludnom egy ágyon a már lassan 19 éves bátyámmal. Nagyon ciki. Többször is begurulok a körülményektől, attól ahogy élek/élünk. Legszívesebben lelépnék s elköltöznék itthonról, de ezt nekem az anyagiak nem engedik. (Illetve 18 sem vagyok még)

Van, hogy én mosogatok el s takarírok le valamit (legyen az a sütő vagy asztal) mert senki nem teszi meg itthon. Nem én vagyok a szülő, hogy ezeket én végezzem el. ( Rendes családokba is van, hogy a gyerek mosogat el stb. De nem így rendszeresen. )

Anya nem főz, általában rendelünk kaját. Vagy néha apa csinál.

A szemetet nem képes kidobni maga után az anyukám, csak magamellé teszi ahol éppen van, s nekem kell kidobni ha nem akarok még nagyobb szemétdombot.



Viszont egy ideje úgy gondolom a fogyással

irányítani tudok. Ki tűztem a cél súlyom ami a 49 kg.

Tükörben ellenőrizgetem mindig, hogy mekkora a hasam stb.

A súlyom mindig méregetem.

Reggeliket próbálom skippelni, inkább max egy kávét fogyasztok el olyankor egy csepp tejjel, cukor nélkül.

Ebédet csak akkor eszek ha apám a konyhába van s elém teszi… akkor muszáj megennem ugyanis nem akarom, hogy azt higgye nem eszek semmit. Vacsorát is csak akkor eszek ha készít mert sejti, hogy nem ettem semmit konkrétan még aznap.



Kezdődő enyhe evészavar alakulhatott ki nálam?


2021. dec. 5. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

Igen, anorexia. Ennél a mondatodnál a legegyertelműbb:

"Viszont egy ideje úgy gondolom a fogyással irányítani tudok"

2021. dec. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Pont úgy, ahogy az első mondja. Az anorexia a kontrollról szól, épp ezért nem leszel boldog 49, de még 40 kilósan sem. Nem tudom, ilyen családi helyzettel tudsz-e pszichológushoz kerülni, az iskolában van? Evészavartól függetlenül is jót tenne neked a családod miatt.
2021. dec. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Anorexiás vagy a javából. Kérlek, kérj segítséget minél előbb, és egyet jegyezz meg: az evészavarodnak sohasem leszel elég vékony, mindig csak fogyni akarsz majd. Még 35 kilósan sem fogod magad elég vékonynak látni. Ez egy borzasztó betegség, és nagyon nehéz belőle kigyógyulni.
2021. dec. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!