Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Dietetikus tud segíteni...

Dietetikus tud segíteni fogyni akkor, ha kezeletlen szorongásban szenvedek? Többi lent.

Figyelt kérdés

162 cm magas vagyok, 70 kiló.


Sajnos mostanában nagyon rossz a lelkiállapotom, PMS időszakban már hónapok óta mindig pánikrohamot kapok, általában éjjel, aminek az lesz a következménye, hogy órákon át sírok utána. Tegnap éjjel ugyanígy jártam. Amint leesik a progeszteronom én is elsüllyedek vele mentálisan. Borzalmas érzés.



Képtelen vagyok bármiféle módszert kitalálni arra, hogy legalább egy kicsit lefogyjak és minimum ahhoz legyen önbizalmam, hogy ne úgy álljak minden férfihoz, hogy nekik szebb nő járna, és mondjuk olyan valaki, aki nem szorong ennyire.


Barátnőm szerint így alkalmatlan lennék egy kapcsolatra amúgy is, muszáj pszichológushoz mennem.


Anyukám idegösszeroppanás szélén anno gyógyszert kellett szedjen, és sajnos nem érzem azt, hogy megúszom. Csak ő 40 volt, én meg 25 évesen èrzem úgy, hogy soha nem leszek jobban.


Tudom, hogy a satnya próbálkozásaim az egészségesebb életmódra ilyen magas szorongás mellett nem igazán fog eredményt hozni, mert az egekben van a kortizolszintem, ami teljesen ellehetetleníti a fogyást.


De azok a dolgok, amiket megteszem, segítettek pl: abban hogy jobb legyen a bőröm, a hajam, kevesebbet fáj a hasam és már ez is sokat jelent nekem.


A szorongásom 2 éve, még a Covid előtt jutott erre a szintre amúgy, akkor felkerestem valakit, de 4 alkalom után elküldött, azt mondta ha van saját lakásom, lakjak egyedül, mert nem volt olyan lakótársam, akit elviseltem volna. Csakhogy az anyagi részét akkor így oldottam meg. Most egyedül élek, ahhoz hogy eljárjak dietetikushoz/pszichológushoz, új lakótársat kell szereznem, mert 140 ezer forintból nem tudom megengedni magamnak.


Kívül-belül utálom ezt a nőt, aki én vagyok, és már annyiszor átrágtam magam mindenen egyedül, hogy muszáj lesz valahogy segítséget kérnem, de ha parizerre lenne csak pénzem kezelés mellett, az úgy megint csak félmegoldás.


Szóval a két szakember együtt nem megoldható...


Nyilván a logikus lépés a pszichológus lenne, de fogyás nélkül a testképemen nem tudna javítani ő se.


Ki vagyok borulva.



2021. dec. 13. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Pszichiáter kell neked, nem dietetikus...
2021. dec. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A pszichiáternek 20 perc alatt elmondod, mi a bajod és gyógyszert ad... nem ezzel akarom kezdeni.
2021. dec. 13. 23:38
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Ha jól értelmezem az alkatod a forrása minden bajodnak. Amin könnyedén tudsz változtatni megfelelő akaraterővel és kitartással. Egyrészt az étrended kell rendbe szedni. Számolhatod a kalóriákat is, és a Google segítségével kiválaszthatsz olyan kajákat amelyek egészségesebb és jobb a tápanyag arányuk a mostani étkezéseidhez képest. Ha kevesebb kalóriát viszel be mint a szükségleted, akkor fogyni fogsz, ha többet hízni. De nem kell koplalni sem, ha megfelelően tájékozódsz.Ha mellette végzel valami aerob vagy kardió mozgást az még segíthet a dolgon. Az interneten mindent megtalálsz, olvass utána, változtasd meg az étrended, az életmódot, tarts ki kellőképpen, és az eredmény is folyamatosan jönni fog, és jobban fogod érezni magad a bőrődbe testileg és lelkileg egyaránt.
2021. dec. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia. Kezdj egészségesen étkezni, hozd rendbe a bélflórádat is. A helytelen táplálkozás okozhat szorongást, depit. Nekem bevált bár sosem voltam telt mindig vékony voltam figyelek az étkezésre és boldog vagyok jól érzem magam a bőrömben. Csak elég drága így étkezni leginkább télen. Hidd el hogy jót tesz csak idő kell hozzá pár hónap kell az elején aztán belejössz.
2021. dec. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyedül is kivitelezhető a fogyás és a pszichológiai, életvezetési változások is, de sok kitartás és akaraterő kell hozzá, ami nem fogja megkönnyíteni a helyzeted. Egyedül sokkal nagyobb a küzdelem és minél több féle kihívással küzdesz egyszerre, annál nehezebb minden téren helytállni. Általában az is gond ilyenkor, hogy ha az egyik területen kevésbé vagy sikeres, az képes kihatni a többire is. Főleg, mert az ember hajlamos általánosítani és mindent vagy semmit mentalitással értékelni magát. Ha egy valami nem megy tökéletesen, akkor mindenben béna vagyok, semmi sem megy, stb. Pedig ez egyáltalán nem így van. A kis sikereknek, részeredményeknek is kell tudni örülni és a kis lépéseket is meg kell tanulni a helyén kezelni, mert a kis lépésekből iszonyú nagy túrák képesek összeállni. A Himaláját is lépésenként másszák meg a hegymászók, nem egyszerre. A fogyókúra, a személyiség fejlesztés, az életmódváltás, az életünk átalakítása, megtervezése, a fejlődés mind mind apró lépésekből állnak, de mindenki mindent azonnal akar, egyik napról a másikra sikert elérni és mindenki lebecsüli a kitartás jelentőségét.


Egy jó szakember felügyelete, támogatása sokat tud segíteni benne, hogy a megfelelő irányba indulj el és méginkább, hogy a megfelelő dolgokat tartósan csináld. Főleg, ha jól csinálja a dolgát és edzőként melletted áll, ellenőrzi, amit csinálsz, visszajelzésekkel terelget és főleg számonkér, motivál, támogat az utadon. Viszont nem mindegyik szakember érzi ezt feladatának. Biztos van, aki igen, de hallottam már sok olyan dietetikusról is, aki egyszer elbeszélget veled, beállítja a diétádat, hogy mit hogyan kéne csinálnod és onnantól magadra hagy, nem fogja a kezed, hogy ezt a diétát jól tartod-e, helyese csinálod-e. Van, aki ezt nem is igényli, másnak azért nem árt.

Nekem kicsit a házasság példája jut eszembe erről. Van a székely ember a viccben, aki azt mondja, egyszer már mondtam, hogy szeretlek, ha majd változik valami, szólok. Lehet, hogy igaza van, de azért nem biztos, hogy mindenki így működik, vagy hogy ez egy tartós jó kapcsolat záloga...

2021. dec. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!