Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékenyek, nevetnétek...

Laktózérzékenyek, nevetnétek velem ezen?

Figyelt kérdés

Vettem laktózmentes kefírt a Pennyben, ahogy eddig is.


Vacsorára ettem egyet. Megkóstoltam, éreztem, hogy ez bizony nem édeskés, biztos nem lehet laktózmentes így, a gyártási folyamat közben kimaradhatott a laktázenzim vagy valami. Persze tablettát azt nem vettem be...


Csak sajnos igazam lett, 2 órája alvás helyett a wc-re járkálok.


Én ezen már csak nevetni tudok, mert annyira abszurd, de hát tévedni emberi dolog nem?😆😆😆 Csak ciki, ha az ember kifizeti érte a plusz összeget és nem kapja meg, amiért fizetett. 😅



2021. dec. 14. 01:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lett komolyabb bajod, nevethetsz rajta. :D
2021. dec. 14. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

" ez bizony nem édeskés, biztos nem lehet laktózmentes "


?????????


Miért lenne ez a kritérium...???

Simán lehet, hogy pszichésen / placebo jött rád a futkosós....

2021. dec. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Metionin ***** válasza:
100%
Én nem érzem édeskésnek a laktózmentes kefirt de jártam már így. Joghurtoknál fordul elő, hogy egyszer beteg vagyok tőle, egyszer nem, függetlenül attól hogy laktózmentes-e vagy nem. Van sima tej is, amitől futkosok a budira pedig laktózmentes.
2021. dec. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2-es azért, mert a Pennys kefír mindig édes volt eddig, ez viszont nem volt az.


Én a tejszínt egyaltalán nem tudom megenni sajnos, semmilyen formában, szerencsére főzéskor könnyű elhagyni, tortát sem eszik az ember minden héten. :D


Szerintem mi már a tejfehérjét sem bírjuk amúgy... nem is erre van kitalálva a felnőtt szervezet, én komolyan gondolkodom hogy elhagyom, de szerintem az csak ront a helyzeten hm.

2021. dec. 14. 10:49
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4: siman valtanak receptet sőt gyartót is ezek a cégek, ha anyagilag jobban jönnek ki... tehat egy íz ami eleve szubjektív, semmit nem jelent.


Amúgy nem mentesek ezek a termekek, hanem hozzáadott enzim vann bennük.

2021. dec. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért laktózmentes, mert az enzim cukorrá bontja a laktózt, és attól lesz édesebb. Minden laktózmentes termékben bontva van a tejcukor sima cukorrá, azért laktózmentes.
2021. dec. 14. 10:56
 7/12 A kérdező kommentje:
Vagy nem tudom hogy képzelted, ez nem glutén, hogy vagy tartalmazza az adott szénhidrát vagy nem. A tejből nem lehet kivenni a cukrot.
2021. dec. 14. 10:58
 8/12 Metionin ***** válasza:
100%
4. Én is gyanakszom a fehérjére amúgy. Meg volt laktózmentes joghurt, ami bevált aztán hirtelen azt se tudtam már enni, biztos megváltoztatták az összetevőket. Összességében azt vettem észre, hogy lutri akkor is, ha mentes cuccot vesz az ember.
2021. dec. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
6. Ööö..... a lwktóz is cukor! 😁
2021. dec. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Metionin ***** válasza:
100%
9. Igen de az enzim más cukrokra bontja amitől nem fosunk :D glükózra és galaktózra, a glükóz pedig édesebb mint a laktóz volt eredetileg.
2021. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!