Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékenység?

Laktózérzékenység?

Figyelt kérdés

Akinek van a családban laktózérzékeny, ő hogy oldja meg a főzést? Mert én gondolnám, hogy az vagyok. Mert folyamatosan megy a hasam, stb. És kipróbáltam akkor a laktózmentes tejet, semmi bajom nem volt tőle.

Viszont gondolnám, hogy másban is váltani kéne a laktózmentesre. Dr csak most egymagamnak nem fogok külön főzögetni. Azt meg nem tudom mennyire baj, ha a családban is mindenki más laktózmentesen él. Mert vannak gyerekek is.

Nem igazán tudom, hogy nekik mi lenne a jó. Ők nem érzékenyek rá.



2021. okt. 4. 08:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugy hogy feltesszuk a fozelek alapot, csirkét, aztan masik labosba teszünk belole, es azt mentessel, vegannal habarjuk be.


Rakott dolgokat is lehet igy, kulon edenybe.


Sütiket mentesbol csinaljuk alapban, ha en is akarok enni belole.


Ha esetleg porbol van szósz, hat abból nem eszek olyat, mint tobbiek. Carbonara kilőve.

Csak paradicsomos, de meg kell nezni azt is.


En mondjuk már inkabb teljesen mentesen eszek, minimalisat se, rosszabbodott. Paprikas chiot se pl vagy csokit.


Ja, nekik mindegy. Nasiban megehetik vagy masban...Anyagilag nem az csak

2021. okt. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem a problémát. Rengeteg recept létezik, amihez nem kell tej. Mit számít, hogy vannak gyerekek is? Nekik esszenciális a tej az élethez?
2021. okt. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!