Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az indokolatlan gluténmentes...

Az indokolatlan gluténmentes étkezés káros?

Figyelt kérdés

Hosszú távon lehet káros hatása annak, ha valaki, aki nem gluténérzékeny, mégis így táplálkozik?

Úgy értve, ha igyekszik kerülni ami glutén tartalmaz, illetve mentes tésztát, péksüteményt, stb fogyaszt.



2022. jan. 18. 11:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Hogy konkrétan káros-e, azt nem tudom, de abszolút felesleges.
2022. jan. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

NEm túl tudományos weboldal, de itt írnak róla:


[link]

2022. jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
Nincs káros hatása, sőt én és több rokonom is csak az előnyét tapasztaltuk.
2022. jan. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%

Azert is karos, mert rengeteg vitamin es asvanyianyag hianyzik a glutenmentes etkezesbol, amit persze lehet potolni kulonbozo keszitmenyekkel, de minek szivatnad magad ezzel, ha nem vagy ra erzekeny? Maga az etrend is sokba kerul, akkor erre meg rajon havi szinten a sok etrendkiegeszito ara, total felesleges penzkoltes. Inkabb elmegyek nyaralni, minthogy ilyenekre szorjam a penzem, ha nem indokolt :D

Azt is tegyuk azert hozza, hogy szerintem sok dolognak meg az ize is szar, egyik baratnom glutenerzekeny, igy en is kostoltam mar ilyen peksutiket, kenyeret, stb.

2022. jan. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

3: már hogyne lenne!


Egy csomó hasznos rost helyett pótló cuccokat kell szedni!


Van a családban cöliákiás, és nem egyszerű a táplálkozása!

Önkéntes módon ilyesmit magunkra vállalni nettó baromság.

2022. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Igen káros, mert megvonsz tápanyagokat a szervezetedtől.
2022. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kb két ève vannak panaszaim, ami alapján glutén érzékenységre gyanakodtak, azonban ezt semmilyen vizsgálat Nem támasztotta alá, volt tükrözés is. Én azonban jobban érzem magam a gluténmentes étkezés révén, de az orvos szerint esetemben ez káros, mivel indokolatlan. Nem örülök hogy ez a helyzet, mert rengeteg pénzt visz el.
2022. jan. 18. 12:35
 8/15 anonim ***** válasza:

Pedig létezik nem coeliakiás gluténérzékenység. Egyre több cikk van a szakirodalomban róla. Ha a glutén kiiktatása megszünteti a tüneteid, akkor szerintem nincs akadálya, hogy tartsd a diétát.

Ez egy magyar cikk, de számos külföldi tudományos folyóiratban jelennek meg erről közlemények.

[link]

2022. jan. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem karos, ha neked ugy jobb ugy csinald, viszont arra figyelj, hogy az ilyen glutenmentes dolgok altalaban tartalmaznak guargumit, ami erosen rakkelto anyag! Sajnis szinte minden glutenmentes etelbe benne van
2022. jan. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok , egy kérdés .


Mi köze van a gluténmentes ételeknek, a vitamin és tápanyag bevitelhez? Mi az, hogy, aki gluténmentes érkezik nem jut elég rosthoz meg vitaminhoz? Wtf ?

2022. jan. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!