Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ez az étkezés jó?...

Szerintetek ez az étkezés jó? (Gluténmentes-Diabetikus)

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet hogy valószínűleg Cukorbeteg vagyok, és Gluténérzékeny is. Még egyik sem biztos, de nagyon nagy az esélye (főleg a cukornak, egy egészséges embernek nem megy rendszeresen 10 fölé kb. a semmitől) Mind2-ből jövőhónapban lesz vizsgálatom. Illetve zsírt sem nagyon eszek, mivel őszintén mondom, olyan szinten nem bírja a gyomrom a zsíros,olajos kajákat, hogy egy picit olajosabb rántott hús is instant róka nálam.


Ma tartottam egy próbanapot:


Reggeli:

-Pur-Pur kenyér

-2 Tükörtojás-fehérje

-Sok-sok uborka (tudom fura vagyok, de imádom😍)


50g szénhidrát



Ebéd:

Házi Gyros


-Pirított csirkemell kockák, extra kevés kókuszolajjal (fentebb említettek miatt)


-Görög sali,feta meg olaj nélkül (lényegében csak összevágott zöldségek)


-Egy kis sütőben sült krumpli


-Házi gluténmentes pita


70g szénhidrát



Vacsora:

Nem kívántam semmi extrát ezért ittam egy kis turmixot:


-Eper

-Cukormentes mandulatej

-Zabpehely (Bevallom, erősen meglepődtem, hogy elvileg nincs benne glutén)


40g szénhidrát



2021. máj. 25. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Nekem kevésnek tűnik. De felmerül néhány kérdés. Fogyás cél is benne van a pakliban? Mert akkor a gyümölcs nem jó este a gyümölcscukor miatt. Meg az rohad éjjel a gyomrodban. Inkább tízóraira. Ötszöri étkezés. Sportolsz is? Akkor meg főleg kevés a kaja. Ha nem akarsz fogyni, akkor megint csak kevés.
2021. máj. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha van vércukormérőd, akkor érdemes étkezések után 1 órával megmérni, így látod, mitől megy föl. Én elvileg egészséges vagyok, de kísérleteztem ezzel, és pl. az epertől egyszer 10 fölé ment a vércukrom (nem hittem el a mérőnek, szóval megmértem 3x is külön kezet mosva stb., de tényleg annyi volt). Szóval, ha rá tudod szánni a pénzt a mérőcsíkokra, akkor jobban jársz, ha kitapasztalod magadnak, mitől megy föl, és mitől nem. Persze ugyanattól az ételtől is lehet más-más az eredmény. A turmixolás is érthető okokból gyorsabb felszívódást okoz, magyarul följebb megy tőle, magasabb lesz a csúcs.


A zabbal meg az van, hogy a "sima" zab szennyeződhet gluténnal, tehát ha cöliákiás vagy, akkor csak a külön gluténmentesnek megjelölt zab ajánlott. Ami nyilván drágább. Ha nem futja rá, akkor persze a sima zab is jobb, mintha direkt búzalisztet ennél.

2021. máj. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
EGYÉL glutént normálisan, míg nem történik meg a vizsgálat vagy fals eredményt kapsz.
2021. máj. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elég, ha vizsgálat előtt visszatérsz a gluténhez, ha addig jobban vagy úgy, akkor nem muszáj folyamatosan, átmenetileg elhagyhatod.
2021. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!