Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az indokolatlan gluténmentes...

Az indokolatlan gluténmentes étkezés káros?

Figyelt kérdés

Hosszú távon lehet káros hatása annak, ha valaki, aki nem gluténérzékeny, mégis így táplálkozik?

Úgy értve, ha igyekszik kerülni ami glutén tartalmaz, illetve mentes tésztát, péksüteményt, stb fogyaszt.



2022. jan. 18. 11:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Mi az, hogy, aki gluténmentes érkezik nem jut elég rosthoz meg vitaminhoz? Wtf ?"


hagyjad, ennyire tájékozatlan emberekkel értelmetlen vitázni. akkora leír egy ekkora baromságot, annak nyilvánvalóan semmi köze a témához. a táplálkozás is olyan téma, amihez a magyarok 90%-a semmit nem ért, de azért belekontárkodik.

van itt minden baromság, a rostoktól kezdve az értékes tápanyagokig, az mondjuk nagyon érdekelne, pontosan milyen tápanyagokból lesz hiánya annak, aki gluténmentesen élő személynek.


"Én azonban jobban érzem magam a gluténmentes étkezés révén, de az orvos szerint esetemben ez káros, mivel indokolatlan"


a 8asnak igaza van, ez az egyik.


a másik: nekem egy nagyon "okos" orvos kizárta egy divatos lisztérzékenység teszttel glutént, nem hittem neki, ezért csináltattam ételérzékenység tesztet, ami gyengén pozitív lett gluténra, élesztőre, durumbúzára.


ezek után annyi tudtak kinyögni az orvosok, h hát akkor próbáljam ki, ha jobban vagyok gluténmentes étrendtől, akkor tartsam, jobban voltam, tartottam.

egyébként az se teljesen értem, h mitől annyira drága és miért akar mindenki gluténmentes kenyereket enni.

én rizs- és kölessalátát csinálok, puffasztott cuccokat eszek, időnként lepényt is sütünk.

2022. febr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
49%
A gasztroenterológusom álláspontja szerint mind a gluténmentes mind a laktózmentes étkezés káros, amennyiben nem indokolt. (Én gluténérzékeny vagyok)
2022. márc. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Akkor figyelj, ha káros lenne, akkor a gluténérzékenyekre is az lenne , mivel attól még ugyan azok a tápanyagok szükségesek neki is. Másik meg a gluténra nincs szüksége az emberi szervezetnek… ez úgymond egy “méreg” , amit a gabonák fejlesztettek ki maguknak védekezés miatt . Ami egyébként egy fehérje .


Szóval mi az a vitamin vagy tápanyag, amihez sehogy se jut hozzá egy gluténmentes étrendet folytató ember?

2022. márc. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem lepontozni kell a másikat , ha nem tetszik a válasz … :) Ezek tények .. de mondom szívesen meghallgatom mi miatt nem tetszett, amit leírtam .
2022. márc. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Nem en pontoztalak le.

Túl rövid voltam, szóval a glutenben nincsen semmilyen tapanyag ebben igazad van.

A gasztrósom azt mondja, hogy amennyiben nem vagy gluten vagy laktozerzekeny, megsem terheled a szervezeted ezekkel, úgy a megvonas okán kialakulhat ra az intolerancia. Emiatt erdemes nem erzekenykent ezeket fogyasztani, mar amennyiben nem dontesz ugy, hogy az egesz hatralevo eletedben fixen mellozni fogod a glutent, mert akkor nem szarmazhat gondod belole (bar az ő allaspontja szerint hasznod sem). Azt, hogy mennyi ido utan es milyen gyakorisaggal alakul ez igy, nem kerdeztem. Arra viszont pl. van kutatas, hogy azok a kisbabak, akiket 1 eves koruk utan kezdtek glutentartalmu etellel etetni, sokkal nagyobb aranyban lettek erzekenyek, mint azok, akiknel 6 honapos korban megkezdodott a glutenterheles.

A tejtermekeknel van meg egy olyan plusz dolog, hogy a bennuk levo (fokent a kefirben, joghurtban) bakteriumok kivaloan karban tartjak az emberi belflorat, emiatt ha valaki nem fogyasztja ezeket, az lehet negativ kovetkezmennyel is az egeszsegere. Mai tudas szerint a belflora jo kondicioja kulcskerdes az emberi egeszseg (mind a mentalis, mind a testi) szempontjabol, s erre nem tunnek megoldasnak a probiotikumok. (Amennyiben nem fogyaszt az ember tejtermeket, ugy fermentalt, kovaszolt etelek rendszeres fogyasztasaval kivalthato a dolog)

Fenti nem az en, hanem egy gasztroenterologus velemenye, aki az etkezes temajaban is tart eloadasokat. En osztom az allaspontjat, es persze mindenki tegyen belatasa szerint. :)

2022. ápr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!