Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a teendő, ha valaki anorexiás?

Csenii* kérdése:

Mi a teendő, ha valaki anorexiás?

Figyelt kérdés
Tudom magamról, hogy az vagyok, és próbálok rajta változtatni. Járok pszichológushoz. Már lassan 2 éve. De szinte semmi változás. A táplálkozásom borzasztó. Napi 500 kcal ha lemegy a torkomon. Egyszerűen nem engedek magamnak többet. Sőt, rendszertelenül is eszem. Szerintetek hogy szoktassam vissza magam a normális evéshez? Az a baj, hogy nagyon nehéz.. Menjek el dietetikushoz? Az úgy hallottam súlyt tartani is segít...légyszi, segítsetek, mert nagyon tanácstalan vagyok! :( 15/L

2013. nov. 29. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
A háziorvostól kérj az idegosztályra beutalót. Ott foglalkoznak táplálkozás zavaros emberekkel is. Engem is oda akartak küldeni kóros soványsággal, mielőtt kiderült hogy szervi bajom volt. Sürgőssen kérj segítséget, mert szó szerint az életeddel játszol.
2013. nov. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kórházi kezelésre szorulsz, nem elég a pszichológus, pszichiáter kell, ha vele egyenesbe jössz jöhet a dietetikus. De mielőbb illetve nem ártana egy kivizsgálás belgyógyászatilag,hogy tényleg táplálkozási zavarról pszichés alapon van szó vagy anyagcserezavar áll-e a hátterében.
2013. nov. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ez nagyon pozitív hogy föl ismerted a problémát! azért bírsz ilyen keveset enni mert a 2 év alatt össze szűkült a gyomrod kezd el enni leveseket.. igyál sok folyadékot.
2013. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Engem mindig azzal fenyegettek hogy infúzióra fognak kötni na meg úgy fogják az összeturmixolt ételt lenyomni a torkomon csőben mint a libáknak, ha nem vagyok hajlandó enni. De az a vicc hogy tényleg ezt fogják csinálni ha ezt teszed magaddal.. megvonod magadtól a szükséges táplálékmennyiséget, főleg 15(!) évesen, amikor még bőven fejlődésben vagy, nem engeded magad fejlődni és egy deszka maradsz. Nem tudom hogy hiúsági kérdés-e az anorexiád vagy komoly lelki gondok állnak a hátterében, feltehetőleg a 2. ha pszichológushoz jársz. De az biztos hogy nem JÓHOZ.
2013. dec. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!