Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyógyult ex-élelmiszerfüggők!...

Gyógyult ex-élelmiszerfüggők! Ti tudtok nekem választ adni ezekre?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne.


Megfogadtam idénre,hogy leszokok a beteges zabálásról. Fokozatosan elkezdtem kitölteni az űrt.


Érdekes gyerekkorom volt,az evés volt a támaszom stb.


Január elejétől fogva nagyon megerőltettem magam,sok mindent megpróbáltam,úgy érzem már majdnem leszoktam.


Rendszerbe szedetten étkezem,napi 5 alkalommal. A baj egyelőre még az,hogy nem feltétlen egészséges dolgokat. A másik,hogy néha-néha még jön az inger (kb. hetente 2 alkalommal) de koránt sem olyan durván mint ezelőtt.


Pl. tegnap megkívántam egy ilyen édes péksüteményt,és éreztem hogy muszáj ennem belőle. Ezt meg is tettem,de meglepetten vettem észre hogy nem okozott gondot leállni a felénél. (Régen simán elfogyasztottam volna ebből hármat 2 perc alatt). Ilyen minimálisabb mértékben ez még elfogadható,vagy inkább teljesen mellőzzem a nassolást?


A másik,hogy nem tudom milyen étrendet válasszak mert nyilván emiatt vannak rajtam plusz kilók és nem opció hogy mindent eszek,csak rendezetten és kevesebbet.


Annyi mindent látok;paleolit diéta,növényi étrend,mediterrán étrend,ketogén diéta,aztán mindenféle sztároknak az étrendje stb.


Hosszútávú étrendváltozást akarok,nem csodadiétát mert többek között azoknak a végtelen próbálgatása majd a sok elbukás is hozzásegített hogy olyan állapotba kerüljek,amilyenbe...


Szóval összegezve;


-Milyen étrendet válasszak?


-Néha egy kis nassolás belefér-e,vagy jobb ha visszafogom magam a teljes gyógyulásig?



2022. jan. 22. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Írnál valamit az érzelmi életedről, ami esetleg segíthetett ezt kialakítani?
2022. jan. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1


Privátban írj,de légyszi konkretizáld hogy pontosan mire is gondolsz.

2022. jan. 22. 14:10
 3/3 Mentál Addikt Konzult Iroda ***** válasza:

A túlevés a viselkedési függőségekbe tartozik. Ha van elszánás és motiváció, akkor első lépésnek érdemes önsegítő csoportot megkeresni: [link]

Sok sikert:)

2022. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!