Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan böjtöljek helyesen?

Hogyan böjtöljek helyesen?

Figyelt kérdés

Sok irányból hallottam, hogy pár hétig egyáltalán nem eszik valaki semmit, és tök jól érzik magukat, plusz teljeen megtisztul a szervezetük. Arra irányulna a kérdésem, szigorúan azok irányában, akik csináltak már ilyet/hozzájuk közel álló ember csinált ilyet: érdemes valamire figyelni? Víz mellett érdemes még valamit bevenni, pl multivitamin, vagy ilyesmi.

(Utána is fogok járni nyilván, csak gondoltam felteszem itt is ak érdés,t hátha valakinek van tapasztalatból jövő tippje.)


2022. jan. 26. 16:56
 1/8 Senior Séf ***** válasza:
61%
Én csináltam egy heti böjtöt. Végül is semmi faksznit nem vittem bele, csak vasárnap reggel elkezdtem, aztán következő vasárnap estig nem ettem. A visszaállásnál van okod vigyázni, hogy csak fokozatosan emeld az adagot. De jó, ha felkészülsz a szorulásra, ami utána jön!
2022. jan. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Megkérdezhetem, hogy közérzetben/egészségügyi állapotban hogy álltál a végére?
2022. jan. 26. 18:10
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Semmi értelme.

Naponta maximum 8-9 órát javaslok, azt is éjjel.

2022. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Próbáltad te is, 3.?
2022. jan. 26. 21:21
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Kútba ugrásnak sincs értelme, tudom, pedig azt sem próbáltam.
2022. jan. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, tök ugyanaz a kettő. És puszta véletlen, hogy rengeteg kulturában megtalálható a jelenség méregtelenítés okán (nem vallási), kútba ugrani meg kevesen szoktak tudtommal. Elfogadottan pláne.
2022. jan. 26. 21:28
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Vallási hülyeségként indult, az is.

Méregteleníteni vesével meg májjal kell.

2022. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:

A második-harmadik nap pocsék volt. Az idő haladtával egyre jobban éreztem magam, kérdező. A böjtnek az a lényege, hogy a toxinokat, amit a máj nem győzött feldolgozni, és ezért zsírpárnákba csomagolva ledepózta szebb időkre, lerobbantsuk magunkról.

"Méregteleníteni vesével meg májjal kell."

Na igen. A régi szép időkben ez így is történt, kedves utolsó. Csak éppen azóta eltelt pár ezer év, és a mai ember napi szinten több mint 8000 kemikáliával kerül kapcsolatba, és ezek java része az emésztőrendszerünkben landol. És lehet a májunk a helyet magaslatán, egyszerre mindig csak egy mérget közömbösít, vagy bont le, és mire mindannyival végezne, már rég kapja a következő adagot.

2022. jan. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!