Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás vagyok vagy mi...

Anorexiás vagyok vagy mi bajom van?

Figyelt kérdés
Elkezdtem fogyokurazni és jól is ment (elvesztettem a testsulyom 25%-at), de nem vagyok a legvékonyabb (es mintha dagibbnak látnám magam, mint altalaban). Nem eszek tul sokat, altalaban egy szendvicset reggelire, ebédre valami fott kajat, vacsira csak egy almat. Azonban neha extra éhség tor ram amit nem tudok kontrolalni. Ilyenkor tomom magam es mar nem is arra koncentrálok, hogy ehes vagyok, hanem hogy minnel tobbet egyek. Ezek utan buntudatom van es Utalom magam. Sokszor masnap konpenzalom azzal hogy keveset eszek. Ra vagyok fuggve a merlegre, naponta akar tobbszor is megmerem magam. Segitsetek! Hogy tudok ezen valtoztatni es mi ez?

2022. jan. 28. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Pontos adatokat kaphatnánk? Magasság, testsúly, nem, kor?

Esetleg a fogyókúra mellett az életviteled is érdekes lehet...

2022. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért tör rád extra éhség, mert nem jól fogyókúrázol, nem kapja meg a tested a megfelelő táplálékot. Ahhoz, hogy ezt be lehessen állítani, jó lenne tudni, hogy hány éves vagy, fiú vagy lány, milyen magas vagy, és most hány kg.

Ez alapján lehet bármilyen étrendet tervezni.

2022. jan. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

L/18 Es kb 164 cm

A súlyom olyan kinos dolog szamomra, amit nem szeretnek megosztani. De nem 40 kg vagyok. Eletmodom normalis, nem sportolok, de ha mozgásra van lehetosegem kihasznalom.

2022. jan. 28. 19:02
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Mentális betegségnek hívják. Talán segítséget kellene kérned a rokonaidtól.

Addig is, mérleg kidob.

A reggeli vagy 2 szendvics legyen, vagy egy szendvics és egy alma/banán/mandarin...

Ebéded ne baba adag legyen. Tehát ne egy tenyérnyi rántott hús, hanem kettő, ne 5 kanál rizs, hanem 10 (TELI KANÁL).

Vacsora pedig ne alma legyen, hanem egy fél adag ebéd ÉS egy alma.


Így talán nem lesznek falási rohamaid, mert éhezteted magad. A testednek jelenleg NEM elég az a kalória, amit beviszel.

2022. jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

3

164 centihez az 50-55 kg is ideális még, nem kell 40 kg legyél (az már anorexia, ha úgy látod magad szépnek). Sőt, egészen 60-65 kilóig max husis vagy, de nem dagadt.

Szóval mi az a "ciki" tömeg?

2022. jan. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, egy anonim oldalon nyugodtan leírhatod a súlyodat. Mi kínos van ebben? Amíg ezzel nem tudsz szembenézni, addig nehezen segít rajtad bárki.
2022. jan. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha daginak látod magad, az már testképzavar. Keress rá, nagoyn jó képi illusztrációk vannak erre..... Csont-bőr lányok néznek a tükörbe, és hájasnak látják magukat.


Pszichológussal kéne beszélned...

2022. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2022. jan. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja és az lemaradt, hogy menstruaciom sincs mar egy ideje. 59 kg vagyok (kimeljetek legyszi a dagis kommentektol)
2022. jan. 28. 19:10
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
59 kg vagy most vagy ebből vesztettél el 25%-ot?
2022. jan. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!