Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha nem eszem se iszom egy...

Ha nem eszem se iszom egy hétig, hány kg megy le? Lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Nem szeretném Csinàlni csak kivàncsi vagyok!

2018. ápr. 1. 12:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy hétig folyadék nélkül meghalnál.
2018. ápr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csatlakozom!


A víz kell. De abban nincs kalória, tehát felesleget nem szedhetsz fel. Idővel kifolyik, kileheled.

Nyilván nagyon hatásos módszer a testsúly csökkentésére a kiszáradás(életveszélyes!!), de az nem azonos a fogyással. Versenysportolók közelítik így versenysúlyukat... de ha jól tudom a vízhajtók tiltott szernek is minősülnek ott.

Első nap nekem le szokott menni 1 kg ha nem eszek. (de iszom rengeteget)

Sokáig még nem bírtam, de nem folytatódik ilyen ütemben. Valószínűleg, mert első 24-48 óra alatt kiürül a belekből a salakanyag nagy része. Ha nincs étel utánpótlás ez nagy súlycsökkenést jelent.

Aztán kezdi a szervezet hasznosítani az elraktározott tartalékokat.

Ilyenkor derül ki, hogy valójában milyen rengeteg energiát jelenthet egész kis tömegű táplálék. Viszont a táplálék energiává alakításának hatékonysága erősen eredendő alkat (emésztési rendszer) függő, és az élettani folyamatok azaz az egészség pillanatnyi állapota (a szervek jó működése) is nagyon befolyásolja. A normális testsúlytól való eltérés is maghatározó.

Számos 42 napos böjtöt tartó (nem ettek semmit) ember leírásából az látszik, hogy 10 kg nem vesztettek nagyobb súlyt. Ezeknél azért nem volt eredetileg sem nagy testsúly vagy túlsúly.

Én húsvéti böjt alatt nem eszem állati eredetűt és kelesztett tésztákat.

Régebben 7 hét alatt 80kg-ról lementem 76-ra.

Mostanában 75,5-ről lemegyek 74-re.

Szerintem ez azzal is összefügg, hogy az egészségesebb szervezet jobban (nagyobb hatásfokkal)hasznosítja a táplálékot. Most jobban működöm, kevesebb evést igénylek. Néha kihagyok étkezéseket. Ennek következtében szerintem szervetem jobban tudja kezelni a tartalékokat is, így a kalória bevitel változás kevésbé befolyásolja a testsúlyomat.

A feleslegek, tartalékok hasznosítását aktívan is lehet szabályozni. Intenzív testmozgás, azaz az energia igény nyilvánvalóan adódik, de az élettani folyamtok serkentése mellék ezek egyensúlyozása és harmonizálásai is nagyon kell. Ezt jóga ászanákkal és légzőgyakorlatokkal lehet elérni.

De a szervezet működési állapotának változásához idő kell.

Az elhanyagolt egészségtelen szervezetben több lehet a felesleg, de az rossz élettani folyamtok miatt azok feldolgozása(hasznosítása, ami súlycsökkenést eredményezhet) is lassabban indul be. A jól üzemelő szervezetben viszont mire jól működő állapotba kerül, már a feleslegek is inkább tartalékká alakulnak, melyek hasznosulásának testsúly befolyásoló hatása kisebb.

Én jógázva evés nélkül szerintem nem adnék le hét nap alatt 3-4 kg-nál többet.

2018. ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!