Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Táplálékintolerancia vérvétele...

Táplálékintolerancia vérvételes teszt előtt egyáltalán nem szabad diétázni, vagy pár napnyi diéta belefér?

Figyelt kérdés
A napokban tervezek egy ilyenre elmenni, de ma már nem ettem olyan ételt ami a gyanúm szerint bajt okoz (tejtartalmú) és nem is szeretnék a vérvételig, de nem tudom ha 1-2 nap múlva leveszik a vérem abból még kimutatható lesz e.

2022. márc. 8. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Tudom sokkoló lesz, de mi lenne ha az orvosod kérdeznéd, vagyis olyat AKI ÉRT HOZZÁ?
2022. márc. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De miért nem eszel ha pont erre vizsgáltatod magad? Nem szabad elhagyni azt az ételt előtte. Pont hogy enni kell. Tejmentes diéta mellett a tesztek eredménye negatív is lehet.
2022. márc. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Fú ne költs erre, komolyan mondom! Én is kifizettem, de az IgG ételintolerancia teszt sajnos nem valid,nézz utána. El sem fogadják sehol, és az összes gasztroenterológus azt mondta, hogy nincs diagnosztikai értéke.

Ellenben rohadt drága,és nem visz előrébb a panaszaid okának felderítésében.

Ebből a pénzből inkább ajánlom a kilégzéses teszteket, hasi ultrahangot...


De hogy a kérdésre is válaszoljak,előtte enni kell mindent.

2022. márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és ha a tejjel van gondod,laktóz kilégzéses tesztre menj+tejallergia IgE vérvétel!
2022. márc. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3. Nem értem a gasztroenteorologusodat mert az allergia nem ugyanaz mint az intolerancia.

Nem mindegy hogy tejcukorral vagy tejfehérjevel van baja. Vagy éppen allergiás. Mert lehet hogy simán ehet laktózmentes ételeket. Viszont ha tejfejmhérje a baj akkor semmilyen tejterméket nem ehet (nálunk csak a tejéntej okoz gondot, a kecske és a juh nem! Maga az IgG tesz is csak a tehéntejet vizsgálta)

Azzal is tisztában kell lenni higy mi mit jelent. Én 4 fajta tejjel kapcsolatos vizsgálatról tudok.

1. A vérvételes tejcukorerzekenyseg vizsgálat ami azt mutatja hogy örökölte a szüleitől vagy sem. A laktóz intolernaciára való genetikai hajlamot vizsgálják. Ez azt jelenti higy a kor előre haladtával csökkenhet a laktáz enzim termelődése.

2. A kilégzéses teszt a szerzett tejcukor érzékenységet mutatja.

3. tejfehérje ALLERGIA az IGe

4. És van még a tejfehérje INTOLERANCIA az az IgG.


Igazából az is lehet hogy a kérdezőnek csak tejcukor érzékenysége van, akkor viszont ez az IgG vizsgálat vagyis az tej intolerancia negatív lesz. Szóval kérdező ha negatív akkor még mindig lehetsz tejcukor érzékeny, akkor menj el kilégzéses tesztre.

2022. márc. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Bocs elírtam, az első vérvétel a genetikai az örökölt tejcukor érzékenység vizsgálja.
2022. márc. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Valóban nem fogadják el a gasztrodokik, se a bőrgyógyászok. Mindenesetre a fiamnak a nagyon durva ekcémája miatt mégiscsak vállalkoztunk rá, és kiderült, hogy a tojás, a tönköly, és a rozs a mumus. Elhagytuk ezeket, és láss csodát, tünetmentes. De ennek ellenére a dokik azt mondták, hogy nem ezek okozták. Hát jó.

A kérdésedre válaszolva ne diétázz, majd a vérvétel után már diétázhatsz.

2022. márc. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne diétázz, majd utána, mert diéta = fals eredmény.
2022. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kerdesedre a valasz nem szabad dietazni elotte. Barmit vizsgalnak , fogyasztani kell a feltetelezett allergenbol a vizsgalatot megelozo idoszakban, hogy valid legyen a teszteredmeny.

A tobbiek jokat irnak, nekem csinaltak igg tesztet, nem er lfszt se. :) laktozra genetikai es hidrogen kilegzeses vizsgalat van, a tej egyeb reszeire tejmolekularis (sztem ez a tobbiek altal irt tejallergia teszt)

Glutent nem ismerem.

2022. márc. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pedig létezik primer és szekunder is, csak azoknak akik lepontoztak, olvassák el a kövevetkezőt:

[link]

2022. márc. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!