Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A keletiek azt mondják, hogy...

A keletiek azt mondják, hogy nem szabad sokat inni. Lehet hogy mi csináljuk rosszul?

Figyelt kérdés
Tegnap este egy műsorban egy fizikus és egy kutatómérnök beszélgetett. dr.Egely György volt a meghívott vendég és azt mondták, hogy a hosszú éltű yogik azt mondják, hogy nem szabad sokat inni, mert megterheli a szervezetet. Mi pedig azt tanítjuk az iskolákban hogy állandóan igyál. A gyerekek még kulacsot is hordanak maguknál. A felnöttekre is tukmálják rendesen hogy napi 4-5 liter kell. Rosszul csináljuk?

#A yogiknak van igazuk #a kormányoknak van igazuk #egyiknek sincsen igaza
2022. jan. 15. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
egészséges működéshez kell 2-3 liter.. 4-5 liter csak melegben.
2022. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A yogiknak van igazuk
2022. febr. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A 4-5 liter szerintem sok, akárki akármit mond. Viszont óva intenélek Egelytől és mindentől, amit mond.
2022. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Napi 3 liter bőven elég mindenkinek és nekem ennyi fér bele megelégedésig.
2022. febr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én napi 1 litert iszom és tökéletesen érzem magam. Sose értettem miért kell sokat inni nem kívánom a folyadékot, és ellentmond minden lexikonnak a szervezetem mert beteg sose vagyok 50 évesen max 38 nak nézek ki
2022. febr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
az utolsó válaszolónak szeretnék válaszolni... ha normál mennyiséget innál 2-3 héten keresztül utána a szervezeted kívánná, de mivel megvonod tőle, ezért úgy érzed elég a napi 1 liter... ilyen melegbe az izzadással, beszéddel, légvétellel, vizelet, széklet ürítéssel napi 2 liter simán kimegy belőled, ha meginnád a 2 litert, akkor még csak pótolnád azt, amit elhasználtál... erre még plusz 1 liter rá kéne jöjjön, hogy legyen ami átmossa a tested... képzelj el egy embert aki úgy mosogat, hogy a csapból csak éppen hogy cseppen egy egy csepp víz... a tested is így képzeld el
2022. júl. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Valoban keveset isznak a szerzetesek. Pedig meleg teruleteken elnek/ nem mind, de ahol en jartam/ lehet, hogy szokas kerdese? Az a keves is gyakran tea. Enni is delig esznek. Szoval lehet hogy rosszul csinaljuk? Edesanyam 85 mindig alig ivott, balhezunk is vele. Tokeletesen jol van 20 evet letagadhat. Tenyleg erdekelnek a velemenyek!
2022. júl. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Így a kilencedik sör után már ezzel is egyet tudok érteni :DDD
2022. aug. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is is a nyóca dikná tartok dél óta!

🍻

2022. aug. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tegyetek bele jeget
2022. aug. 12. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!