Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek ha székrekedésem van?

Mit tegyek ha székrekedésem van?

Figyelt kérdés
Hashajtóztam kb fél évig. 3 hónapja leálltam teljesen. Egy ideig ment a nagydolog nélküle, de megint gond van. Sok rostot eszem. Mit tegyek?

2022. márc. 10. 19:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Reszelt almát kell enni.
2022. márc. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az alma szorulást okoz.
2022. márc. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az étrendem saját. De minden amit eszek azt mondta a doktornő hogy jó. Kedves 8-as a marha és disznóhústól illetve a túl sok zsírtól fáj a gyomrom. Semmit nem szeretek ami nem csirkemell vagy csirkeszárny. A halalat ,rákot még kedvelem, ahogy a tojást is. Nem hiszem hogy az lenne a megoldás ha elkezdenék mindenféle túlontúl zsíros kaját enni. A többieknek köszönöm :)
2022. márc. 10. 21:33
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Tévedsz mert a disznóhús az nem túlontúl zsíros, csak van benne egy kevés.

A csirkéből is inkább a combját egyed mint azt a rohadt száraz mellet.

2022. márc. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
A combját sosem szerettem. Csak a mell és a szárny oké, de azért köszönöm a tippet.
2022. márc. 11. 06:59
 16/19 anonim ***** válasza:
63%
14-es, a disznótól nekem is fáj a gyomrom, és nem azért, mert zsíros (az egyáltlalán nem okoz problémát), hanem mert sokkal nehezebben emészthető, mint a csirke vagy a pulyka bármelyik része. :)
2022. márc. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
62%
Hat, jartam hasonloan egy mutet utan sokaig hasznaltam hunyadi vizet h tuti legyen puha szeklet masnap.. Szerintem nem eleg a rost reggel. Az alma pedig nyersen inkabb hasfogo/ semleges hatasu. Nekem az segitett h reggel fogyasztok tobb rostot, gyumolcs turmixba - tok mind1 milyen - keverek reggel 1-2 teaskanal utifumaghejat. (Az en receptem 15-20 dkg gyumolcs, annyi folyadek h elfedje + az utifumaghej es lekuldom az egeszet a mixeren.) az utifumagjhejtol ilyen nagy tomegu kocsonyas cucc lesz az egesz ha hagyod allni, de rogton is fogyaszthato. Ez nem oldodo rost, igy volument ad a szeklethez es puhan tartja.. Ha van voljmen, akkor lesz inger is masnap..vAGY DM-ben es teszkoban lehet kapni weetabix nevu teljes kiorlesu gabona szeleteket. Kettot tejjel felontesz - en masfelet szoktam reggelire - ilyen teljes kiorlesu tejbegriz szeru lesz, 100 g 10 g rostot tartalmaz. Cukrot alig. Bran Flakes: 12 g rost, teljes kiorlesu gabonapehely, ugyanaz a hatasa mint a weetabixnek, csak pehely formaju. kaphato mirelit szilva, ezt be lehet keverni zabkasaba reggel. Az aszalvanyok ezen a szinten mar sz@rt se ernek sajnos :) zoldbab, brokkoli, nyerssalata, barmi ami zold kiraly. A reggeliden valtoztatnek, ha felsz a kaloriatol - feltetelezem felsz - akkor a weetabix es az utifumaghejas turmix kb 150 kcal-os reggelik lehetnek. Max 200 kcal. Az utifumaghejban nincs kcal, kijon beloled megtartva a kocsonyas allagat. A kesudio, magok eldugitanak, az aszalvanyokat meg sose ertettem, nekem sose hasznaltak. Kimeletes hashajtasnak ha mar beutott a krach, lehet kapni glicerines kupot vagy pezsgokupot. En pezsgokupot szoktam, ez fellazitja a dugo elejet. Esetleg hunyadi vizzel, szenna tablettaval vagy szenna teaval probalkozhatsz. Reggel mindenkepp meleg folyadekkal kezd a napot es probalj mozogni. Belrenyhesegre tovabba testmozgas javasolt, az is meghozza a szekelesi kedvet. :) ja es sok folyadekot igyal, de sztem ez nem ujdonsag :) ha ezekbol a tanacsokbol barmit fel tudsz hasznali, orulok ha segithettem. Jobbulast kivanok! Kitartas! :)
2022. márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
44%
Almara visszaterve, feljebb irjak h le kell reszelni, akkor picit barnul es ugy mar puhit/ kimeletesen hajt :)
2022. márc. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Uu, utolsó köszönöm szépen. Annyira már nem félek a kalóriától. 1400-1500 kalóriát eszek, ezzel szintentartok. És így jól érzem magam. Már nagyon sokat fejlődtem, és az alakommal is majdnem teljesen elégedett vagyok :)
2022. márc. 12. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!