Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha tejérzékeny vagyok akkor...

Ha tejérzékeny vagyok akkor ehetek olyan dolgot amiben van tejsav is?

Figyelt kérdés

2022. márc. 15. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2022. márc. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Tej mi? Fehérje, cukor?
2022. márc. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mire vagy érzékeny. Pl.laktózosként simán.
2022. márc. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, hogy nem laktoz, kulonben ilyesmikre nem kene figyelnie. Amugy amit linkeltem, ott jol le van irva ez a tejsav dolog (is).
2022. márc. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tejre vagy érzékeny, hanem a tejnek egy összetevőjére. Ki kéne deríteni, hogy pontosan mire. Ugyan így nincs aki mondjuk érzékeny a pizzára, hanem az egyik összetevőjére.
2022. márc. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az első válasz linkjében ez a lényeg:

Míg a tejsavó esetében egyértelmű az állati eredet, addig a tejsav könnyen félreértésre ad okot. A diétázók inkább kerülik a tejsavat tartalmazó élelmiszereket, ám erre nem minden esetben van szükség – magyarázza Szarka Dorottya. „Valóban nem a tejsav allergizál, mert kémiailag tényleg nincs köze a tejhez – csak a nevében van "tej". Viszont az élelmiszeripar a tejsav előállításához felhasználhat tejet, tejterméket. Ugyanis ha nem szintetikusan állítják elő, hanem bioszintézis során keletkezik tejsav, akkor tápanyagként a glükóz, keményítő mellett a laktóz, tejsavó, kazein is felhasználható. Tehát a fogyasztását csak abban az esetben kell mellőzni, ha a tejsav allergénként – vastagon szedett, nagy betűvel írott vagy aláhúzott – ki van emelve a termék csomagolásán. Ha nincs kiemelve, akkor növényi származék és tejmentes diétában is fogyasztható.”


a tejérzékeny általában a tejfehérje, vagyis kazeint jelenti.

simán meg lehet lenni tejtermék nélkül de sok mindenben benne van, például tormakrémben. olvasd el az összetevőket.

a növényi tejekkel vigyázz, olvasd el azt is, miből van, 3-4 % az mint a neve, kókusz, mandula, rizs, stb, a többi egyéb adalék.... inkább kerülném.

2022. márc. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi #6os

Igen, tudtommal a kazeinre vagyok érzékeny és a termékre, amire rá volt írva nem volt vastagon szedve, szóval mosm nyugodt szívvel ehetem, köszi

2022. márc. 16. 11:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!