Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem jó vérhigító mellett...

Miért nem jó vérhigító mellett keveset enni?

Figyelt kérdés

Lehet nem a megfelelő kategóriában írtam ki ezt a kérdést, bocsi. Viszonylag erős vérhígítót szedek, a betegtájékoztatóban le van írva, hogy nem ajánlott "fogyókúrázni" emellett a gyógyszer mellett.

Mostanában nagyon rossz az étvágyam, sokat dolgozom és kicsit stresszes most a munkám, emiatt nem bírok enni, csak keveset. Miért lehet baj a vérhigító mellett ez? Hiszen attól még felszívódik rendesen a gyógyszer szerintem. Mi a véleményetek?


2022. ápr. 10. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Az, hogy keveset eszel nem egyenlő a fogyókúrával. Én ilyet amúgy még nem hallottam.
2022. ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Talán arra tudok gondolni (mert én sem hallottam arról, hogy nem szabad diétázni), hogy van olyan régebbi vérhigító, amiben még nem oldották meg, hogy ne reagáljon a k vitaminnal és diéta alatt sok ember magasabb k vitamin tartalmú ételeket fogyaszthat (zöld levelesek pl), ami enyhítheti a gyógyszer hatását.
2022. ápr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A K vitaminról tudok bár nekem arra kevésbé kell figyelnem mert új típusú vérhigítót szedek. A fogyókúrázást elvileg úgy értik hogy nem szabad hirtelen átállni pl normál táplálkozásról hiányos táplálkozásra és fordítva sem. Májusban megyek a dokimhoz majd megkerdezem tőle mert neten se találtam rá magyarázatot :D
2022. ápr. 10. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!