Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lesz bajom abból, hogy ilyen...

Lesz bajom abból, hogy ilyen keveset eszek?

Figyelt kérdés

Lelki dolgok miatt van ez, amin dolgozom, igyekszem, de nem megy egyik napról a másikra. Szóval nem szervi problémám van. Csökkent az étvágyam, kevesebbet eszem, mint korábban, főleg rosszabb időszakaimban, kevésszer érzem magam igazán éhesnek, talán napi egyszer. Sokszor úgy eszem, hogy igazán éhes nem is vagyok, csak mondom valamit most már meg bírnék enni, akkor egyek már. Így nagyon az egészséges táplálkozásra sem tudok odafigyelni, mert ha ennék valamit, úgy vagyok vele, hogy bármit, csak egyek már végre.

Reggelizni egyáltalán nem szoktam, de egész délelőtt semmit nem eszek, ránézni sem bírok olyankor kajára, de még nem is csak délben ebédelek, hanem délután 2-ig is sokszor kihúzom kaja nélkül. Estefele szokott jobban megjönni az étvágyam, de tegnap pl. délután is annyira le voltam foglalva, hogy nem is gondoltam az evésre.

Tegnap pl. ettem fél 3 körül egy vegán hamburgert meg 1-2 falat kekszet, este fél 8-kor meg borsófőzeléket és ennyi. Tegnapelőtt 1 körül kis adag sült krumplit ketchuppal, majd 3-4 körül egy kis adag maradék spagettit, este 7-8 körül meg 2 kisebb szelet kenyérből csináltam szendvicset.

Fogytam, de nem drasztikusan és nem sokat, 3-4 kilót, de picit ez is ingadozik, amikor olyan időszak van, hogy hetekig normálisabban eszem, akkor felmegy +1 kiló, ha meg napokig vagy hetekig alig valamit, akkor -1. De ez nem látszik rajtam, nem vagyok csont és bőr, senkinek nem tűnt fel, hogy fogytam, nagyon nekem sem, csak a gatyáim derékban jobban elállnak.


2022. márc. 2. 07:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem feltétlenül, amíg változatosan eszel és egészséges tartományban marad a BMI-d. Az intermittent fasting kifejezetten egészséges, illetve az alacsonyabb kalória fogyasztás is, csak ne ess túlzásokba, ne éhezz.
2022. márc. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hány kiló vagy?
2022. márc. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Most 47 kg körül, jobb esetben 48, ha meg tényleg nagyon keveset eszem, akkor 46. Korábban 50 voltam. 19L és 163 cm. A BMI szerint alapból sovány vagyok, pedig ez nem igaz. Inkább arra hagyatkozok, amit a tükörben látok.

Próbálok majd csatolni egy képet hogy kb látszódjon az alkatom, de ha valaki ért hozzá, akkor a méreteim (ezek nem miliméterre pontosak azért):

Mell: 72

Derék: 71

Csipő: 72

2022. márc. 2. 08:34
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
de, nagyon sovány vagy
2022. márc. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem rosszul van eloszlatva az étkezéseid, bár a sültkrumpli elég magas szénhidrát tartalmű zsíros kaja, de pl egy vegán burger után este eszembe nem jutna főzeléket enni. Ez két főétel. Szerintem az idegtől fogysz, de alapjáraton ha minőségibben ennél eloszlatva nem lenne probléma.
2022. márc. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1-2 kilóval azért mínuszban vagy. Az intermittent fasting lehet egészséges, de nem 20 alatti BMI-vel rendelkezőknél, és az, hogy nem reggelizel, sőt kettőig nem eszel, az sehogy sem egészséges.
2022. márc. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6: Tudom, hogy nem egészséges, amikor tudok, akkor eszek, de ha éppen kajára ránézni nem bírok, akkor sehogy sem tudok enni. Ezért nem tudom mit csináljak.
2022. márc. 2. 10:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem a megfelelő kaját akarod enni? Mármint reggel nyilván valami könnyű kell, esetleg egy smoothie-t nem tudnál meginni? Zabkása?
2022. márc. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
Én is nehezen tudok hízni és jelenleg ahhoz képest is le vagyok fogyva. Én általában el viszek magammal egy 750ml ivójoghurtot ha nem bírok megenni semmit délelőtt az csúszik és legalább nem az van hogy nem eszek semmit, és azért 70kcal /100ml ha az egészet elkortyolgatom már be vittem 500 valamennyi kalóriát.
2022. márc. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
17%
Ha az eating window 8 óra és ezt mondjuk 11-12-kor kezdi el, akkor nincs azzal baj, ha nem reggelizik. Viszont emellett az egészséges ételek fogyasztása tényleg nagyon fontos lenne + az egészséges BMI tartományban maradni.
2022. márc. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!