Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az,hogy szinte...

Miért van az,hogy szinte 1200-1300 kalorianal többet nem eszek,mégis 3kg-vak több vagyok most,mint 2 hete?

Figyelt kérdés

Nem eszem sokat,de nem sanyargatom magam.

Munkahelyen naponta 20perc szunetem van,ott csak 1x tudok enni,és akkor sem sokat,és kényelmesen..

Hirtelen híztam meg kb másfél éve,azóta sajnos változatlan az állapotom

Próbáltam még ennél is kevesebbet enni,de az már tényleg nagyon kevés volt.

Miért lehet,hogy nem eszem sokat mégis hízok?



2022. ápr. 16. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
hideg lett az idő és vastagabb ruhában méreckedtél
2022. ápr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Neked biztosan vicces,nekem,vagy esetleg más embernek aki hasonló cipőben jár,annak már nem :)
2022. ápr. 16. 19:55
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

nyugi xd

Egyáltalán nem viccnek szántam, de aranyos, hogy ennyire rá vagy parázva a súlyodra. 3kg nagyon kevés, ennyit simán okozhatnak ilyen tényezők.

Ha analóg mérleged van, akkor az sem mindegy pontosan hogy helyezed el rajta a lábadat. Ez már önmagában is jelenthet +-3 kg-t, és akkor még ehhez jönnek hozzá az egyéb dolgok, úgymint az épp viselt ruházatod, a testedben lévő elfogyasztott étel, vagy még bent lévő széklet, vizelet.

Sőt, ha például a fürdőszoba járólapján mérted magad, arra is figyelni kell, hogy a fugázás ne zavarjon be. Ezek együttesen simán adhatnak 5-6 kilóval is eltérő eredményt.

Szóval veszekedés előtt ajánlom, hogy próbáld ki a gondolkodást is. Hidd el, tényleg segíteni akarok. :)

2022. ápr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Persze,hogy rá vagyok parazva,160 cm vagyok,és 80+ kg :/

Mindez 60-65kgrol másfél év alatt..

Pedig akkor sem ettem sokat

Tudom,hogy sokmindentol függ az egész,de így este hirtelen lesokkolt,hogy a mérleg 3kgval többet mutat mint 2 hete

És ha jól mert a mérleg,és az én valós súlyom mutatta,nem értem a lehetséges hízás okat..

2022. ápr. 16. 20:39
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

Számolásnál kalkulálod a főzéshez használt olajat?

Ajánlatos olyan edényekben készíteni az ételt, amiben lehet olajmentesen főzni. Elég csak olajsprayt használni, azt sem mindenhez.


Másrészt ha nem megy a fogyás, érdemes megnézetni a pajzsmirigyértékeket laborban. Sok low carb vagy koplalós diétának lesz a vége pajzsmirigy-alulműködés. Annak pedig garantált hízás az eredménye alacsonyabb kalóriabevitel mellett is.

2022. ápr. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Másfél év alatt brutál a 20 kiló hízás, az a baj, nem a mostani 3 kg.

Leírod az étrended, miket mennyit eszel?

2022. ápr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem is elsősorban pajzsmirigyvizsgálatra kellene elmenni, ez a súly, ami feljött rád, valóban indokolatlanul sok.
2022. ápr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

Lehet anyagcserebetegség, a kalória messze nem minden. Ha ez van, és az állapotodnak nem megfelelő arányban/ minőségben eszed a tápanyagokat, hízhatsz kevés kcallal is. Illetve nem fogysz, hiába akarsz esetleg.

Nekem pl szénhidrát intoleranciám van. Hiába ettem csak 1500kcalt hosszú hónapokig, és a falat kapartam annyira éhes voltam, nem fogytam egy grammot se. ( Természetesen mozogtam is).

Csak akkor fogytam amikor a tápanyagok arányát a megfelelő módon változtattam meg úgy, hogy szénhidràtból eszem a legkevesebbet. ( Azóta is) Így koplalnom sem kellett, és még nagyobb energiabevitel mellett is lefogytam kóros elhízottságból normál súlyra.

2022. ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!