Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tömegnövelő jó ötlet lehet?

A tömegnövelő jó ötlet lehet?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, több mint 10 évig bokszoltam, gyerekkoromban versenyszerűen. (18 éves koromig)

23 évesen hagytam abba teljesen "hobbi" szinten is, azóta semmit nem sportolok.

Nem mondom, hogy nehezen hízok, mert megtudom oldani.

Most ebben a két évben nagyon gátlástalanul ettem-ittam mindent, és így lett egy kis "pocakom", nagyjából 3-5 kiló felesleg van rajtam max, de csak hasnál látszik. (ahhoz képest amennyi szart összeettem ebben a 2 évben ez nagyon kevés, szóval volt hogy a családi pizzát egyedül elintéztem)

Alkatomat tekintve "kicsi" a karom, de azért látszik, hogy sportoltam valamit, van rajtam izom, meg van bennem erő, de ennyi, senki nem fordul utánam ha meglát a strandon. (szóval átlagosan nézek ki)


Most kezdtem el gyúrni, inkább rámennék arra, hogy a külsőm látványos legyen, szóval szeretnék nagyobb lenni minden téren. (persze főleg karokban)

A nagybátyám segít, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy ő a jó ember...szóval brutál jól néz ki, van a testében munka, szeretnék úgy kinézni mint ő, de azért kételyeim is vannak.


Most vett nekem tömegnövelőt, hogy azt toljam, de én attól tartok, hogy ezáltal a hasam is nőni fog, és annak annyira nem örülnék.

Természetesen elkezdtem figyelni az étkezésre is, leálltam ezzel a pizza-cukros üdítő kombókkal, csak most ha erre a hasra még tömegnövelőt is tolok, akkor gondolom az is elkezd nőni....



2022. máj. 11. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
5%
Jobb lenne szálkásítani izomépítés előtt.
2022. máj. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jó, de eleve vékony vagyok, szóval azt értem, hogy a hastól megkéne szabaduljak, de azon kívül nincs mit "szálkásítani".

Olyan a felsőtestem mint egy focistáé, izmos vagy izmos hatású nem tudom hogy fogalmazzam meg, de nincs nagy karom hozzá, és eresztettem egy kis hasat azóta.

2022. máj. 11. 12:57
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nagybátyád vett neked tömegnövelőt, akkor már háromszoros szorzó van rá, hogy nem éppen a legjobb szakemberhez fordultál. A tömegnövelő por rossz minőségű szénhidrát, cukor, felesleges adalékanyagok keveréke. Teljesen értelmetlen.

Ezt a szálkásítós-tömegelős baromságot is el kell felejteni, pláne naturál kezdőként. Milyen szálkásítás? Milyen tömegelés? Ne vicceljünk már, két éve elmodásod szerint is csak zabálsz, nulla mozgással.

Ráadásul ahogy olvasom a leírásodat látszik, hogy semmit nem tudsz a kalóriaszámolásról, ami pedig a sporttáplálkozás alapja. Érdekes, hogy ezt a bokszolói pályafutásod alatt nem tanították meg neked. Ebből látszik, hogy a magyar közösségi versenysport mennyire le van maradva. Szovjet típusú edzés, életre-halálra, mellette nulla tudomány, nulla naprakész szakmaiság. Na mindegy.

Neked a pocak csak akkor fog eltűnni, ha kalóriadeficitben vagy. Tölts le egy kalóriaszámláló alkalmazást, és legyél úgy 500-600 kalóriás deficitben. Tanulj meg táplálkozni, továbbá tanuld meg a súlyzós edzés alapjait, tanulj meg edzés tervezni, tanulj meg regenerálódni. A bemelegítéssel, nyújtással, mobilizációval, egyebekkel szerintem képben vagy, hiszen van sportolói múltad, úgyhogy most arról nem kezdek el papolni.

Az lenne egyébként a legjobb, ha keresnél egy jó személyi edzőt. Semmit nem jelent tudásban, hogy a nagybátyád jól néz ki (már ha tényleg jól néz ki). Rengeteg embert tudnék neked mutatni, akik tök izmosak, mégis ott tartanak fejben, mint egy 2010-es shopbuilder cikk. Ezek az emberek háromszor ilyen izmosak lettek volna háromszor ilyen gyorsan, ha nem lennének lemaradva.

2022. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!