Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hány dl gyümölcslevet egy nap...

Hány dl gyümölcslevet egy nap meginni?

Figyelt kérdés
Egy liter gyümölcslevet felbontás után két napon belül meg kell inni. Ez van ráírva. Viszont ez egy család mérete. Olvastam, hogy almából egy db-nál többet nem szabad megenni. Rengeteg cukor van benne. Egy gyümölcslében meg pláne. Napi 2dl-nél többet szabad egyáltalán inni?

2022. máj. 16. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem, különben elvisz a TEK. Miféle hülye kérdés ez?
2022. máj. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Butaság, hogy almából nem szabad egynél többet megenni.


A gyümölcslevekben valóban rengeteg cukor van (általában a gyümölcs saját cukortartalmán kívül adnak is hozzá cukrot) és általában nulla rost, mert koncentrátumból csinálják. Tehát a tévhittel ellentétben nem egészségesek.


De hacsak nem vagy cukorbeteg vagy nem akarsz fogyókúrázni, nem lesz bajod, ha egyszer-egyszer gyümölcslevet iszol víz helyett.

2022. máj. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hány kiló vagy.

Ha csak 15 kiló vagy, akkor nem.

2022. máj. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hol olvastad ezt az almás baromságot? A Nők Lapjában vagy a Házipatikán? Szerinted az emberi szervezet úgy működik, hogy számolja, hány almár viszel eszel meg naponta, és ha csak egyet, akkor egészségessé tesz, ha kettőt, akkor egészségtelenné.

Annyira nem értem ezeket a baromságokat. Miért nem lehet 2022-ben, az internet korában elolvasni egy rohadt tanulmányt táplálkozással kapcsolatban? Ebben a témában már magyar nyelven is rengeteg szakirodalom van fent. Komolyan még itt tartunk, hogy napi egy almánál több káros, és hogy a gyakorikerdesek.hu-n kell kérdeződködni gyümölcslevekről?

Maradjunk annyiban, hogy amennyiben nincs cukorbetegséged vagy inzulinrezisztenciád, akkor te almából (meg jóformán semmilyen gyümölcsből) nem tudsz annyit megenni egy nap alatt, hogy az neked hátrányodra váljon. Majd ha naponta több kiló almát, banánt és barackot fogyasztasz, akkor kezdj el aggódni. Addig ne. Ne a gyümölcsökben található természetes fruktóztól félj, hanem az ipari feldolgozott élelmiszerekben lévő hozzáadott cukroktól. Most komolyan, hány olyan embert ismerünk, aki azért azért halt meg fiatalon rákban, vagy infarktusban, mert túl sok gyümölcsöt evett?

Gyümölcslevekből pedig célszerű olyan terméket vásárolni, ami nem tartalmaz hozzáadott cukrokat és aminek magas a rosttartalma. Én házilag szoktam gyümölcslevet facsarni, de ha te boltban veszel, akkor mindegy. Viszont nincs egy konkrét kerek szám, nincs egy mindenkire érvényes recept, hogy napi 2 dl gyümölcslé jó, napi 2,5 dl gyümölcslé már káros. Ennél bonyolultabb az élettan. Lehetőleg ne fogyassz minden nap ilyen feldolgozott bolti leveket, ne lépd túl a napi ajánlott cukorbevitelt, a napi energiabeviteled nagy százalékát ne folyékon kalóriákból vidd be, aztán nagy baj nem lesz.

2022. máj. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az alma pont az amit a cukorbetegek is ehetnek. Nem tudom honnan vetted hogy csak egyet szabad megenni.
2022. máj. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4# szia, igen a házipatikában vagy valamilyen patika oldalon. Nem jó? Mennyi gyümölcslevet ihatok egy nap?
2022. máj. 16. 12:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el még egyszer a kommentemet. Legalább az utolsó bekezdést.
2022. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A házipatika biztos nem írt ilyet. Tuti félreértett valamit a kérdező.
2022. máj. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet, de akár írhatott is. A magyar weben egészségügyi témában én nem tudok mondani olyan oldalt, ami jelentősen színvonalasabb lenne a femina.hu healthy rovatánál.
2022. máj. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!