Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan érvelnél a nátriumhiány...

Hogyan érvelnél a nátriumhiányos és káliumtúladagoló táplálkozás ellen?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen jelenség, hogy azt beszélik be az emberek, hogy a túlzott konyhasó fogyasztás megbetegíti az embert. Meg a másik jelenség, hogy kálisóval mérgezik a bolti konyhasókat.



Én már kipróbáltam a napi 40g tiszta só elfogyasztását is, évekig csináltam, semmi bajom nem lett tőle. Meggyőződésem, hogy a tiszta konyhasó gyógyhatású, szerintem ezért akarják lebeszélni az embereket a fogyasztásáról.


Szerintem azok az emberek akik túlzott konyhasó fogyasztásról beszélnek, csupán rontják az emberek egészségét a nátriumhiány előidézésével.


Szerintem a túlzott konyhasó fogyasztás nem létezik, a túlzott kálium fogyasztás viszont igen.


2022. jún. 12. 01:32
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

A hozzáértők azt mondják, hogy annyi káliumot és nátriumot kell elfogyasztani, mint amennyi a ringer oldatban van.


De vannak akik ezt kritizálják, mint például Szendi Gábor, ez a paleós fickó.


De szerintem akik ezt kritizálják azok tévednek, Szendi Gábor is téved.

2022. jún. 12. 01:38
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem meg te vagy eltévedve, de durván.
2022. jún. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Szerintem is el vagy tévedve és nem tudományos érveket hozol alátámasztásra, vagy cáfolatra, hanem arra építesz, hogy vannak idióták, akik hülyeségeket hisznek, ezért te okosabb vagy.


Le van írva, ezer soron kikísérletezték, hogy a nátrium túlzott bevitele a kálium ellenében milyen durva károkat okoz a keringésben, mert a víz/folyadék nem a sejtekbe kerül, hanem ott fog felhalmozódni, ahol nem kéne, pl. az érrendszerben és megemeli a vérnyomást, persze a vese mindent megtesz, hogy mielőbb helyreállítsa az egyensúlyt.


A kálium sóként történő bevitele egy marhaság, kivéve bizonyos eseteket, amikor szétvíszhajtóznak valakit. Sőt, marha veszélyes is. A táplálékkal kell bevinni viszonylag nagy mennyiségben (napi 8g talán az ajánlott?), hogy az a tápcsatornából lassan szívódjon fel.

2022. jún. 12. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

8g életveszélyesen sok a káliumból, ha figyelembe vesszük a ringer oldat arányait.


Szerintem meg azt kísérletezték ki, hogy a nátrium hiánnyal és a kálium túladagolással, milyen durva károkat lehet okozni

2022. jún. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Rákerestem és nem 8, hanem 5g az ajánlás, vagy 4 vége. Te érted, amit írtam, érted a tudományos írásokat erről?

"Szabad só" formában TILOS káliumot bevinni. Az ajánlások az élelmiszer alapú bevitelről szólnak. Ez átmegy?

2022. jún. 12. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
És azért mondják, hogy nátrium túlzott bevitele káros, hogy nátriumhiányt idézzenek elő az "áldozatban". Ez is egyfajta terrorizmus.
2022. jún. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Napi 1g kálium elfogyasztása is káliummérgezést okoz napi 2l víz elfogyasztása esetén.


Mivel 2l ringer oldatban 0.6g kálisó van.

2022. jún. 12. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ez az ajánlás amit mondasz életveszélyesen sok káliumot ír elő.


2l ringer oldatban 0,6 g kálisó van.


Szóval ha napi 2l vizet iszol annyi káliumot kell elfogyasztani ami 0.6g kálisóban van. Ez a fél grammnyi káliumot se éri el, nemhogy az öt grammot.

2022. jún. 12. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Érted az élelmiszerrel történő bevitelt? Ezt a kifejezést rágogasd. Olvass az emésztésről, a felszívódási faktorokról, a felszívódás "sebességéről". Amíg ezt nem fogtad fel, felesleges bármiről is vitatkozunk.
2022. jún. 12. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem kell vitatkozni, azt kell kiszámolni, hogy 0.6g kálisóban mennyi kálium van. Na annyi káliumot kell bevinni napi 2l víz elfogyasztása esetén.


És ez nagyon nem 5g.

2022. jún. 12. 03:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!