Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen az élet inzulinreziszte...

Milyen az élet inzulinrezisztenciával?

Figyelt kérdés

Nem rég kiderült, hogy inzulinrezisztens vagyok és szeretnék mielőbb életmódváltásba kezdeni. Tudtok olyan tanácsokat adni, amikről azt kívánjátok, hogy bárcsak nektek is elmondta volna valaki, mikor kiderült hogy IR-esek vagytok? Milyen könyvet/közösséget ajánlotok, ami segítségemre lehet? Használtok esetleg valamilyen appot, amiben naplózzátok, hogy mit ettetek/ittatok? Illetve akik Metformint szednek, milyen tapasztalataitok vannak (mellékhatások, fogyás/hízás stb...)?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jún. 3. 11:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


Nekem orvos ajánlotta a 160g ch diétát mikor kiderült az IR nálam. Azóta már tájékozódtam és kiderült hogy ez csak egy sablon, ráadásul csak Magyarországon divat ez a javaslat IR betegeknél. Az IR kezelése valójában állapotfüggő, szóval személyenként változó életmódterápiát igényel. ( Persze van akinek jó a 160ch, de nem mindenkinek.)

Kórosan elhízott voltam. A 160g ch nekem abszolut nem vált be, semmit nem fogytam vele, hiába ettem kevesebbet kalóriában mint korábban, és hiába javítottam a minőségen, a mozgás sem segített a dolgon. Emellett a tömény, túl sok szénhidrát fogyasztás, nekem nem tesz jót, nem laktat egyáltalán, és hiába eszem, 2 óra múlva korog a gyomrom, éhes vagyok, szenvedek. Így nem volt értelme azt a diétát folytatnom.

Nekem meforal volt felírva gyógyszerként, de olyan szinten megviselt a szedése a mellékhatások miatt, hogy fél év után abbahagytam.

Később Dietetikus ajánlott LCHF étrendet ( szénhidrátszegény ( ami nekem 80-95g ch bevitel/ nap), és zsírban gazdag étrend).

Ezzel fogytam le végül 3 év alatt. Ez az étrend feltölt energiával, bőven elég a 3 főétkezés (6 óránként), mert jól tudok lakni hosszú időre.

Azóta egészséges súlyt tartok és persze sokat sportolok is.

A mozgást fokozatosan építettem be, ahogy fogytam, úgy múltak el a mindennapos fájdalmaim, és úgy tudtam egyre többet mozogni. Ma már heti 10 órát sportolok, a napi aktivitáson felül.

2022. jún. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!