Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tudnám rávenni magam a...

Hogy tudnám rávenni magam a vízivásra?

Figyelt kérdés
Mindig elfelejtek inni, mert nem szomjazom. Ilyen figyelmeztető alkalmazásokat nem szeretnék, mert nem telefonozok sokat. Nem is olyan jó nekem inni, pláne üres gyomorra.

2022. jún. 15. 05:24
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Tedd ki magad elé az üveget/poharat az asztalra. Cél, estig fogyjon el.
2022. jún. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Minden egész órakor igyál meg 1,5 decit, üveget készítssd oda.
2022. jún. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Én úgy csinálom, munkahelyen mindig mellettem van egy 1.5 literes üveg víz. Annak meló végére el kell fogyni. Plusz ehhez jön, amit azon kívül iszok, így nap végére megvan a 2 liter biztosan.
2022. jún. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket :)
2022. jún. 15. 07:57
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Ezeket a trükkökön kívül még összekötheted más szokásaiddal.

Pl. felkelsz és rögtön megiszol egy pohár vizet.

Fogat mosol és rögtön megiszol egy pohár vizet.

Hazaérsz és rögtön megiszol egy pohár vizet.

Ha így csinálod, akkor könnyebb lehet, hogy eszedbe jusson hiszen már egy létező szokáshoz kötöd és azt módosítod, nem pedig egy új szokást alakítasz ki.


Ez lehet munkában is. Felállsz, hogy kivedd a papírt a nyomtatóból, előtte vagy utána rögtön egy pohár víz stb stb


Lehet ez persze egy üvegből és mondjuk két korty.


Sok sikert!

2022. jún. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell csak vizet inni, ha magát azt nem bírod, ízesítsd házilag.
2022. jún. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Ha valóban keveset iszol, fogadd meg a fentieket jó tippek, de ha csak azért akarod rávenni magad a víuivásra, mert a csapból is az folyik, hogy meg _kell_ inni 2 l vizet, akkor inkább ne erőltesd. Ha többet iszol a kelleténél, kimosod magadból az elektrolitokat, azt meg nagyon nem kéne, a legtöbb embernek amúgy is magnézuium- és káliumhiánya van.

Sokmindentől függ, mennyi víz kell: testsúly, aktivitás, hőmérséklet, mennyire lédús a táplálék stb.

2022. jún. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem a trend miatt, hanem enyhén székrekedésem van, és szerintem ez okozza. Igyekszem rostokat enni, de nem iszom eleget szerintem.
2022. jún. 15. 08:46
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyél minden nap levest!
2022. jún. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó ötlet, mert imádom, és lehet bele tenni jótékony zöldségeket :)
2022. jún. 15. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!