Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Inzulin rezisztencia kigyógyít...

Inzulin rezisztencia kigyógyítható diétán kívül is valamivel?

Figyelt kérdés

Úgy értem, olyan szintjére mint az átlag egészséges emberekére. Hogy utána mindent lehessen enni újra (persze nem mértéktelenül, csak nem meregetve a grammokat)

Gyógyszer vagy bármi gyógynövény kúra? Biztos vagyok benne h létezik valami megoldás rá dietan túl ami teljesen kigyogyitja ezt a hasnyálmirigy pörgést vagy a sejtek cukorfelvételét segítik hogy ne kelljen hozza ennyi inzulin


Olvastam hogy ir lehet gyulladastol veseproblemaktol stb.

Tehát ha azt a gócpontot kigyogyitjak akkor mondhatni megszűnik az IR, mint melléktünet?



#cukor #inzulin #inzulinrezisztencia #Szénhidrát anyagcserezavar
2022. jún. 17. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Megszüntetni a diétán kívül más nem tudja. Gyógyszeres kezeléssel javítható az inzulinérzékenység, de ha a probléma kiváltó okát nem szünteted meg az előírt életmódváltással, akkor szedhetsz akármilyen gyógyszert, az inzulinrezisztencia súlyosbodni fog és át fog menni kettes típusú diabetesbe. Más problémák, mint pl gyulladás önmagukban nem váltják ki az inzulinrezisztenciát, csak rontanak rajta, ha a fő kiváltó tényezője (túl magas inzulinszint a túlzott cukorfogyasztás miatt) megvan.


Ha a diétán kívül mást is akarsz ellene tenni, akkor sportolj sokat. Az edzés növeli az izmok inzulin független cukorfelvételét. Stressz csökkentése is segíthet, mert a szimpatikus izgalom fokozza az inzulintermelést.

2022. jún. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy visszafordítható, de nem mindenkinél nyilván. Ami javít az állapoton a rendszeres testmozgás mellett a görögszénamag tea, fekete szezám mag olaj, fahéj tea (ezek mind normalizálják, csökkentik a vercukor szintet) + D vitamin (hormon) pótlás ha alacsony az érték, omega 3, pl. lenmagolaj, króm szedése.
2022. aug. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szedjél szerves krómot! (A szénhidrát diéta mellett)

Rendszeres használataval kb 2 hónap után elmúlik az édesség iránti sóvárgás és segít a szénhidrát anyagcserében is, cukorbetegekenek, inzulinrezisztenseknek kifejezetten ajánlott.


[link]


[link]


ur.hu/szerves-krom-pikolinat-tabletta-natur-tanya

2022. aug. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"A D-VITAMIN ÉS A TOJÁS ÚJ REMÉNYT AD A CUKORBETEGEKNEK"



A magasabb D-vitamin szint jobb vércukorszabályozást eredményezhet a 2-es típusú cukorbetegségben. A tojás jó D-vitamin forrás, de a kiegészítés télen hasznos lehet.

A D-vitamin fontos szerepet játszik csontjainkban és immunrendszerünkben. Ezenkívül megvéd bennünket a gyulladástól, a ráktól és más betegségektől. A cukorbetegeknek azonban nehézségeik vannak a D-vitamin szintjének fenntartásában. Ez részben a veseműködés károsodásának, de gyakran a túlsúlynak is köszönhető. Az egyesült államokbeli iowai kutatócsoport megállapította, hogy a tojásalapú étrenddel táplált patkányok vérében magasabb a D-vitamin szintje. Továbbá meghatározható volt a vércukorszint javulása a tojást fogyasztó patkányokban, ugyanakkor kevesebb súlygyarapodás mellett.


[link]

2022. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A diéta mellett a Berberin kapszula is segíthet. Cukrosok szokták szedni. [link]
2022. okt. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!