Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Inzulin rezisztens vagy...

Inzulin rezisztens vagy hasonló gonddal küszködők, mit ihattok egy buliban?

Figyelt kérdés
Persze a mérték és a napszak is érdekel de az hogy mit szabad és ha valami tilosat (pl tömény ) isznak akkor abból baj lesz idővel vagy heti két heti szinten belefér esetleg évente 1 hét fesztiválon pl?

2021. aug. 4. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Legjobb barátnőmnek van ilyen gondja, ő ilyesmiket iszik: vodka, cukor mentes üdítők, fehérbor.
2021. aug. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem inzulin rezisztencia, hanem mindenféle más bajom van, amik miatt egyáltalán nem ihatok alkoholt meg még sok mást sem. Főleg vizet szoktam inni vagy citromos vizet, alkoholt tényleg kerülöm, az elmúlt fél évben egyszer ittam pár kortyot. Ha sehogy sem tudom elkerülni, akkor inkább töményet iszom, minél kevesebbet. Martiniből meg fehér borból is tudok inni pár kortyot, de minden alkoholnál figyelnem kell, hogy ne közvetlenül evés után vagy előtt igyam, mert attól rosszul leszek. A sörtől amúgy is garantáltan, meg szerintem a koktélokkal sem lennék jóban, de azt inkább ki sem próbálom. Minden nap keményen tartom a diétát, megteszek amit csak tudok, hogy végre helyre jöjjek és ne legyek szarul meg szarabbul, mint már vagyok, nem akarom tönkretenni a kemény munkámat emiatt. Kezdetben nem tartottam annyira a diétát, úgy voltam vele, hogy amitől nem vagyok rögtön rosszul az néha belefér, meg most megkívántam ezt, most szülinap van most emiatt, most amiatt és egyszer csak azt vettem észre, hogy egyre több lett a belefér és egyre kevésbé tartottam a diétát. És ezzel párhuzamosan évek alatt egyre rosszabbul lettem. Lehet van akinek megy, hogy néha kihág, de egyébként tartja, nekem nem igazán ment és szerintem sokan vannak még ezzel így. Sajnos hosszabb távon lehetnek negatív következményei ha az ember nem figyel.
2021. aug. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Utolsó, megkérdezhetem mi az a minden egyéb más baj?


Első tudtommal pont a vodkát nem szabad mert a máj glukóz termelése romlik a töménytől

2021. aug. 4. 15:19
 4/6 Senior Séf ***** válasza:

"úgy voltam vele, hogy amitől nem vagyok rögtön rosszul az néha belefér"

Igen, ebbe a hibába nagyon sokan beleestünk, esünk. Pedig valójában 72órán át kellene figyelnünk a testünk jelzéseit, és akkor még nem beszéltünk az "átverésekről", vagyis azokról a távoli tünetekről, amiknek LÁTSZÓLAG semmi köze a dologhoz.

A mérték egyébként majdnem mindegy. Egyetlen korty ugyanúgy beindítja a fellángolást, mintha csatak részegre iszod magad. És ha már iszol, tedd nyugodt szívvel. Ha stresszelsz a bűnözésen, többet ártasz vele, mint magával a kihágással. A stressz hatására kortizolt termel a mellékvese, a kortizol mozgósítja a gyulladáskeltő citokin jelzőmolekulákat, és kész a baj.

Mindazonáltal akkor jársz el a leghelyesebben, ha nem fogyasztasz alkoholt.

2021. aug. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
46%
#2-es, autoimmun betegségben szenvedsz? Ismerem a dörgést, annak van több mint százféle megjelenési formája, és az orvosi protokoll szereti ezeket külön betegségként kezelni.
2021. aug. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4es sajnos alapból stresszelos fajta vagyok

És most erre az ir gyanúra összetörtem mikor se kávét nem ihatok reggel párommal se gyümölcsöt akármikor

Lényegében pár szem ezt azt semmit amit ennek és nagyon odavág

Meg nem tudom kezelni lelkileg.

2021. aug. 5. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!