Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha hipózik a szervezetem,...

Ha hipózik a szervezetem, azaz túl Magas cukor majd túl magas inzulint mertek cukorterhelesen, mit ehetek ?

Figyelt kérdés

Hipoglikemiat mondott a doki de előtt inzulin rezisztencia volt a gyanú. De hipoglikemia az alacsony cukor

Nekem viszont venas vérből ehgyomi cukrom 5.4 volt. Az inzulinom normális

Egy óra múlva az inzulin a megengedett max 89 helyett 181 lett

Szóval új ez nekem és fiatalnak érzem

Magam ehhez

De neten teljes kiőrlésű dolgokat enged aztán máshol azt olvasom nem szabad mert hiába lassú felszívódás attól meg magas cukrot okoz.

Dietetikushoz meg nem mentem el, addig is valakinek vmi tapasztalata?

Egy életem át azt mondtak oda kell figyelnem mit eszek.



2021. aug. 3. 08:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ki kell tapasztalni. Keress egy glikémiás index táblázatot, és onnan próbáld meg az alacsonyabbakat választani, de igazán jól segíteni a dietetikus tud. Nem csak az egyes ételek GI-jét kell nézni, hanem azt is, hogy ha kombinációban eszed őket, akkor valamennyire ez átlagolódik. Tehát ha kis mennyiséget eszel valami magasabb glikémiás indexű ételből, de eszel hozzá sok zöldséget, esetleg a zöldség zsiradékon volt megpirítva stb., akkor nem lesz az egész ételnek túl gyors a felszívódása. Egyénileg kell kitapasztalni, hogy rád mi hogy hat, nálam például a korpa, korpás kenyér stb. semmivel se jobb, mint a fehér, viszont a gomba mega hüvelyesek még lassabb felszívódásúak, mint a táblázat szerint kéne nekik lenni.
2021. aug. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
És amúgy azért a lassú felszívódású szénhidrátok segítenek, mert ha lassabban emelkedik és nem megy olyan magasra a vércukorszint, akkor az inzulinszint se fog túl gyorsan és túl magasra emelkedni. Legalábbis miután a szervezeted hozzászokott az új étrendhez.
2021. aug. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm

És ezeket honnan tudod hogy nálad lassabban szivodnak fel a zöldségek? Hogy tapasztalod ki?

Én el se tudom képzelni hogy kell ezt

Valamint tényleg egy életen át így kell élni

Vagy van aki kigyógyul és élheti mérsékelten az életet ?

2021. aug. 3. 09:52
 4/17 anonim ***** válasza:

Onnan tudom, hogy kíváncsi voltam és vettem egy vércukormérőt, azzal kikísérleteztem, hogy melyik étel milyen gyorsan és mennyire emeli a vércukorszitem. És nem pont az jött ki, ami a hivatalos GI táblázatban van, de ez érthető, mert vannak egyéni különbségek. Ha nem félsz az ujjad szurkálásától, meg anyagilag megteheted, akkor neked is ezt ajánlom. A patikában érdemes tanácsot kérni, mert vannak elég pontatlan mérők is, de nem muszáj a legdrágábbat megvenni. A hipoglikémiás állapotnak vannak tünetei is, egy idő után érzésre is be fogod tudni azonosítani, de az azt megelőző túl magas vércukorszintet csak méréssel tudod megállapítani. Sajnos az inzulinszintet nem lehet házilag mérni, olyan készülék nincs a piacon.


Nem vagyok orvos, szóval úgy olvasd, amit írok :-) De azért sokmindennek utánanéztem, mert érdekelt.


Hogy ki lehet-e gyógyulni... hát, a hajlam marad, az biztos. Van, akinek semmi baja nem lesz attól, hogy csokit eszik cukros üdítővel, másnak meg megárt. De a szervezet állapota, a mozgás, fogyás-hízás stb. mind befolyásolja, hogy pontosan hogyan reagálsz egy-egy ételre. Szerintem az várható, hogy idővel javul a helyzet ha egy többé-kevésbé jó étrendet tartasz, plusz te is kiismered, hogy nálad melyik étel hogy hat, és így gyakorlatilag egyre több mozgástered lesz. Az odafigyelés kelleni fog, de fogod tudni, hogy mit engedhetsz meg magadnak bármikor és mit lehet néha, de nem gyakran.

2021. aug. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

De ez nem cukorbetegség akkor ha jól értem?

Ez nem inzulinrezisztencia de Bem is teljesen hipoglikemia, hipozik a szervezet pont

Hat nem vagyok okosabb csak be vagyok tojva és keseredve

Köszönöm az eddigi tanácsokat sokat segítenek.

2021. aug. 3. 11:43
 6/17 anonim ***** válasza:

Igazából amit írtál laboreredményt, abból nem látszik, hogy miért hipoglikémiára követeztettek. Inzulinrezisztencia esetén is az a jellemző, hogy nagyon sok inzulint termel a szervezet, és gyakori az is, hogy végül túl alacsony lesz a vércukorszint.


A betojással meg még ráérsz, nagy valószínűséggel kis odafigyeléssel, nem túl bonyolult diétás elvek betartásával simán kezelhető lesz az állapotod. A többség nem súlyos eset :-) Ráadásul a követendő diétás meg életmód elvek pont olyanok, amikkel sok más betegséget is meg lehet előzni, szóval valószínűleg szívinfarktusod se lesz :-)


Majd akkor kell pánikba esned, ha 1-2 hónap diéta, 2-3 dietetikustól történő tanácskérés (mert sajnos köztük is vannak bénák, buták, elsőre kifoghatsz olyat) után se sikerül megnyugtatóan rendezni a helyzetet. De nem ez a valószínű. Hanem hogy pár nap vagy hét alatt belejössz, és simán fog menni az egész.

2021. aug. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm

Sajnos ellettem keseredve kisgyerek mellett nézem amit ahogy esznek


És akkor nekem ezentúl se palacsinta se brassói se pizza se nokedli se semmi átlagos étel

Ehetem a zöldséget roston hússal zabkasaval nekem egyelőre ez jön le


Ehgyomorra cukor 5.4. Inzulin 8.5

1 órára rá cukor 6.9. Inzulin 181.6

2 órára rá cukor 5.3. Inzulin 62.9


Ezért mondta doki h hipozik nem teljesen ÍR

2021. aug. 4. 08:48
 8/17 anonim ***** válasza:

"És akkor nekem ezentúl se palacsinta se brassói se pizza se nokedli se semmi átlagos étel"


Ez még sok mindentől függ. Valószínűleg nem tennél jót magaddal, ha két pofára zabálnád a palacsintát. Nem írtad, hogy amúgy sovány vagy vagy kövér, mennyit mozogsz stb. Könnyen lehet, hogy ha mondjuk fogysz és/vagy izmosodsz, rendszeresen fogsz mozogni, akkor sokat javul az állapotod és egy hús-zöldség főétel után megehetsz egy palacsintát heti 1x, főleg ha utána még sétálsz is egy negyed órát. Vagy ehetsz egy kisebb adag, zsírosabban elkészített brassóit sok-sok savanyúsággal. De ezt előre nem lehet tudni, az is lehet sajnos, hogy csak szigorú diétával lehet majd egyensúlyban tartani a dolgokat.

2021. aug. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

66 kg 166 cm nő

10kg maradt rajtam szülés után

Heti 1x

Értem és muszáj elfogadnom majd

De ez durva most így

Heti 1x 1 palacsinta…

2021. aug. 4. 11:47
 10/17 anonim ***** válasza:
Akkor nem vagy durván elhízott, de azért fogyhatsz valamennyit, és akkor lehet, hogy maguktól megszűnnek a tüneteid. Akkor elég lesz egészséges életmódot folytatnod, amibe mértékkel a desszertfogyasztás is simán belefér. Egészséges embernek is csak heti 1-2 alkalommal ajánlják, hogy édességet egyen.
2021. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!