Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Visszajött a refluxos köhögése...

Visszajött a refluxos köhögésem, mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve gyógyszerrel kezelem refluxomat. Most ismét kiújult a köhögésem, krákogásom, mindig valamit érzek a torkomban. Étrendemet is próbálom betartani, de gyakran száraz köhögésem van és rendszeresen tüsszentek, mint aki allergiás lenne. De ezt kizárta a tüdőgyógyász, nincs tüdőgyulladásom, légcsőhurutom, asztmám.
2010. szept. 20. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Dohányzol? Tüdő tágulás? Amúgy nemtom.
2010. szept. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy csak a gyógyszeres kezelés hosszú távon elég:S

az étrendedet kellene megváltoztatnod.

alapokban: semmi szénsavas, semmi alkohol, semmi túl fűszeres étel. ezek mellé pedig olyan ételeket kellene enned, amik nem savasak/savasítanak.

[link]

itt meg tudod nézni a lúgosító ételeket, könnyen beépíthetőek a mindennapi étkezésbe!

Gyors gyógyulást!

2010. szept. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt egy sorstárs! Szintén a reflux keseríti meg az életem (már 4-5 éve). Ez a száraz, csiklandozós köhögés nagyon ismerős. Nekem is előjön időnként (van, hogy hónapokra is) :(. Sokszor a savcsökkentő sem elég. Én is túl vagyok már orr-fül-gégészeten, 2 mellkasröntgenen, stb. de semmi okot nem találtak, maradt a reflux.

Nekem az hoz átmeneti enyhülést, ha sok vizet iszom (több liter mentes ásványvíz/nap) és lefekvéskor 1 szem Talcid tablettát elrágok. Ja, érdemes alváskor megemelni az ágy fejrészét is (vagy legalább magasabb párnát használni). Remélem segítenek valamit a tippek.

2010. szept. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!