Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi ez a nagy éhség?

Mi ez a nagy éhség?

Figyelt kérdés

1-1,5 éve nem igazán ettem normálisan mentális gondok miatt, mert amikor én szorongok, rosszkedvű vagyok, nincs étvágyam, kevesebbet eszem, a reggelit kihagytam, ebédre keveset ettem, vacsorát normálisan, de elég kicsi adagokat ettem és voltak napok, amikor alig valamit. Most már jobb a helyzet, de nem értem, hogy kb. 5 napja miért érzem magam szinte mindig éhesnek. Nem történt semmi változás, csak 2 napja szedek vastablettát, de ez még előtte kezdődött, nem hinném, hogy ettől van.

Például tegnap reggelire ettem egy szendvicset a pékségből, dél körül ebédeltem egy kis meggylevest és borsófőzeléket, délután ittam egy kávét és ettem kekszet, vacsorára pedig tésztát főztem ki (paradicsomos szósz, sajt, teljes kiörlésű tészta).

Ma reggelire zabkását ettem gyümölcsökkel, nem olyan nagy adagot, de nem is csak 1-2 kanállal, ez 9 körül volt, háromnegyed 12-kor már ebédeltem tésztát, később a maradék pár falat gyümölcslevest is megettem meg elrágcsáltam 1-2 kekszet, most már megint ettem a tésztát, megettem, ami maradt, mert éhes voltam, pedig nincs még vacsoraidő. De pl. 2 héttel ezelőtt meg volt olyan nap, amikor az egész napi kajám egy marék eper, 1 db főtt kukorica és egy adag sültkrumpli volt, vagy egy másik nap egy pannini, egy csomag manner nápolyi és vacsorára falafel szendvics, mégsem voltam éhes.

Nem vagyok kövér, nem baj, ha 1-2 kiló felmegy, de azért nem akarok elhízni a sok zabálástól. Az édességet lecsökkentettem, direkt nem eszem csokit, sütit, a keksz is cukormentes, talán a cukormegvonás a "probléma"? Na ez meg a másik, hogy egyébként nagyon vágynék arra, hogy megegyek egy csokit vagy megigyak egy kakaót, kávét (nincs kávégépem, boltban veszem, ami ugye cukrozott), de le kell állítanom magam, közben meg szenvedek.


2022. júl. 6. 15:54
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!