Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet az oka, hogy éhséget...

Mi lehet az oka, hogy éhséget ritkán érzek? Illetve most már lassan 36 órája nem ettem semmit akkor sem?

Figyelt kérdés

Átlagos középkorú férfi vagyok 177cm/79kg. Eddig ismert betegségem nincs. Szűrésekre rendszeresen jártam a munkám miatt. És mentálisan is rendban vagyok (azt hiszem :) )


Fiatalabb koromra emlékszem, azért tudtam korgyó goymoral olyan éhes lenni, hogy egy fél disznót is megettem volna. Egyébként teljesen vegyesen eszem, nem vagyok válogatós, a tengeri herkenytűtől a nyers zöldésgekig mindent megeszek.


De főleg az utolsó két évre most visszamenőleg gondolva szerintem SOHA nem éreztem éhséget vagy étkezés utáni vágyat. Persze persze ettem. Nagyrészt tudatosan. De gyakran megsett, hogy délután kettőkor (vagy később) jutott eszembe, hogy "elfelejtettem" aznap enni. :D


De ha nekikezdek enni, étvagyám az van. Kicsikkel is beérem, de nagy adag kajákat is jóízűen, élvezettel meg tudok enni. Sőt kimondottan szeretem a gasztós programokat időnként.


Igaz az utóbbi 2 évben valami megváltozott, mert a székletem a "koppanósról" "alaktalanra" (de nem hasmenés) változott, ez aggaszt kicsit. És nagyon-nagyon enyhe puffadást is gyakran érzek, ami szinte siha nem volt előtte.


Na most szombat reggel gondoltam adok ennek a puffadásnak. Vagyis nem adok, hanem elveszek. Gondoltam majd eszem akkor ha már a szervezetem kívánja. Azon kívűl hogy napi pár liter vizet tudatosan iszom. Most vasárnap reggel van, és még picit sem voltam éhes. Sőt a közérzetem jobb mint máskor, a puffadás is eltűnt. Persze fizikailag mintha picit gyengébb lennék, de mégis energikusabbnak és jókedvűbbnek érzem magam. Ami meglepő, kevéssbé érzem magam fáradtnak. Sőt még bicajozni is elmentem ma reggel, és még 5 emeletet is kedvem volt lépcsőzni.


A folyadékbevitel a 36 óra alatt is csak víz volt, nem gyümölcslé vagy más cukor szmötyi. És nyilván semmi nasi... Modom, CSAK csapvíz.


És szerintem még estére sem leszek éhes... legalább is semmi előjelét nem érzem. :)


Utalhat az étkezés utáni vágyakozás nulla szintre esése valamilyen emésztőszervi betegségre? Vagy a szervezet néha vágyhat arra hogy egy kis "öntisztulást", böjtöt végezzen az ember? Vagy ez alkati kérdés, nálam csak simán sok nap böjt után jelentkezne a tipikus éhezés?


Lehet abból baj, ha az ember napokig nem (de nem magára erőltetve a koplalást) nem eszik? Persze inni iszik rendesen.


Járt már így valaki? Előre is köszönöm a segítőkész válaszokt.



2022. máj. 29. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a testsúlyod rendben van, és nem csökkent az utóbbi két évben, akkor szerintem nincs baj, de ha gondolod, keresd fel a háziorvosod, és beszéld meg vele a problémád!
2022. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1: Hopp ez kimaradt igen. Az utóbbi két évben inkább híztam (voltam 86 kg is a csúcson). De ennek az oka hogy volt akkor párkapcsolatom... és hát mindig elémrakták a finomabbnál finomabb kajákat. :D


De a felnőtt életem nagy részében 72-78 kg között ingadoztam.

2022. máj. 29. 11:42
 3/11 anonim ***** válasza:

Vannak időszakok, amikor az ember nem kívánja annyira az ételt, lehet ez akár lelki folyamat eredménye is.

Annyira igaz egyébként a mondás, hogy az evés hozza meg az étvágyat. Magamról tudom, hogy ha egyáltalán nem reggelizem, még délután sem vagyok éhes, de ha rendesen eszek, akkor megjön az étvágyam. És persze nagyon nem mindegy, mit eszünk. Ha evés után diszkomfort érzés van, akkor az a kaja nem megfelelő. Enni viszont kell, mert idővel szinte leszokik az ember az evésről, összeszűkül a gyomor és nehéz lesz visszatérni. Ráadásul az energia is elvész, fizikailag legyengül az ember.


Saját magamon tapasztaltam, hogy egy héten egy nap jó a szervezetnek a normál keretek között tartott böjt, ilyenkor pihenhet az emésztés. A folyadékbevitelre viszont fokozottan figyelni kell.

2022. máj. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3# Ezt mondjuk én is megfigyeltem. De szignifikánsan én inkább a vacsora-reggeli viszonylatban. Mondjuk ne az utóbbi 2 évről beszéljünk.


De tényleg így van :) Ha estére úgy bevacsoráztam hogy majd szétpukkanok, akkor reggel úgy ébredtem hogy farkas éhes vagyok. Ha estére alig vagy semmit nem ettem, akkor kb reggel sem voltam éhes eygáltalán.. :)


Hát mindegy kicsit várok... aztán eszek valamit, mert már az kezd zavarni hogy miért nem lettem éhes lassan 40 óra után sem:)


De annyira fizikai visszaestést nem érzek még. Érzem, de nem olyan vészes. Pl ingerültebb egyáltalán nem lettem. Most is leültem és elkezdtem dolgozni (szellemi) és úgy megy mint máskor.


Tényleg olyan minth az emésztése az embernek ilyenkor teljesen leállna. Inni iszom, csak vizelet van... de az is már kb vízszínű :D


Kár hogy nem mértem meg magam szombat reggel... Kíváncsi vagyok ez a két nap jelent-e súlyveszteséget. (Ami egyébként nem probléma nálam a BMI táblázat alapján.)

2022. máj. 29. 12:51
 5/11 Metionin ***** válasza:
Ha ez hosszabb ideig fennáll, gyomorsavat kellene nézetni. Nekem gyerekkoromban volt ilyen, sosem voltam éhes és evés után fájt a hasam. Csak sokára jutott eszükbe, hogy kivizsgáltassanak és kiderült, hogy nagyon kevés a gyomorsavam, évekig szedtem rá gyógyszert.
2022. máj. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5: Na erre nem gondoltam...

Csak hát nekem ugye évekkel ezelőttig ezzel semmi bajom nem volt. Ezt hogyan nézik? Ha jól gondolom gyomorszndával... :(

2022. máj. 29. 15:27
 7/11 A kérdező kommentje:
#5: Hoppá... most kezdtem olvasni róla... elég hasonló tüneteket produkálok. Köszi.. ráúszok a témára. Úgy látom van otthoni gyorsteszt erre is.
2022. máj. 29. 15:31
 8/11 A kérdező kommentje:
Na kimarad az utolsó hsz-omból, hogy az geyik fő okozója Helicobacter pylori baktérium, ami igen elterjedt gyomorfertőzés. Na erre van teszt... Na megyek éls veszek is egyet.
2022. máj. 29. 15:33
 9/11 Metionin ***** válasza:
Nekem gyerekkoromban vérvétellel és pisivizsgálattal nézték, előtte le kellett nyelnem egy tablettát. Ma már nem tudom, hogy van, 5-12 éves koromig ismételték ezt a vizsgálatot évente. Lehet visszakeresem, hátha fent van eeszt-n bár nem tudom, hogy ilyen régi cuccot felraktak-e.
2022. máj. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ahogy olvasom van a vérből ellenanyag kimutatás amit most csináltam meg éppen (elvileg 98% pontos ha jól végzik). Negatív lett. A másik meg a kiégzéses teszt, és abban van az hogy egy tabláttet lenyelsz, majd a kilégzett levegőt vizsgálják. Illetve vizeletből és székletből is kimutatható.
2022. máj. 29. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!