Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukor helyett használjak...

Cukor helyett használjak édesítőt, ha igen, milyet?

Figyelt kérdés

Nem fogyozom csak szeretnék egészségesen étkezni.

Sok gyümölcsöt eszem, mellette mézet szoktam minden reggel (de csak nagyon keveset, kB. 5g).

Viszont nem tudom, mivel tudnék pl. Paradicsomlevest edesiteni? Mert mézzel nem hiszem, hogy jó lenne. Vagy mégis? Mit javasoltok?

Nem szeretnék ilyen mű alternatívát sem, valami egészséges ötlet?



2022. júl. 17. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

A WHO ajánlás az, hogy (fokozatosan) csökkentsd a hozzáadott cukrot, hogy max. 5-10%-a legyen a bevitt kalóriának. Ez kb. 50 g naponta, abba belefér 1-2 adag paradicsomleves. Én egyébként egyáltalán nem teszek bele cukrot, fokozatosan elhagytam. Így is finom.


Ha pedig ragaszkodsz a még édesebb ízekhez, akkor használj édesítőt, vagy mozogj többet, akkor cukorból is több fér bele.

2022. júl. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én a paradicsomlevest úgy csinálom, hogy felforralom a paradicsomszószt és eddig raktam bele cukrot, de szeretnék valamit mást. Önmagában savanyú a szosz
2022. júl. 17. 22:06
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
90%
Barátnőm folyékony édesítőszert használ, mert annak nincs mellékíze, pl. Zoetstof, Süssina. Állítólag ezek nem egészségesebbek, mint a cukor, csak akkor, ha eleve kevesebb a bevitel.
2022. júl. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi értelme, használj cukrot ugyanúgy, csak kevesebbet.
2022. júl. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!