Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Na most akkor a dinnye hizlal...

Na most akkor a dinnye hizlal vagy nem?

Figyelt kérdés
Nyáron sokat eszem belőle és mintha hiztam volna, pedig mást alig eszem 😳

#dinnye #Hízlalda
2022. júl. 28. 15:06
A kérdező szavazást indított:
Ühüm!
A-a
8 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A görögdinnye az gyakorlatilag cukros víz minimális rosttal. Akkor hízlal, ha több kalóriát viszel be, mint amennyit eléget a tested. Próbálj meg annyi dinnyét enni, hogy hízlaljon... 😃
2022. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tegnap úgy néztem a tükörben, hogy sikerült 🥺
2022. júl. 28. 15:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kevésbé hízlal mint pl az üdítők, de jobban, mint a csapvíz. Nagyon nem aggódnék miatta, 95%-a víz.
2022. júl. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Tegnap úgy néztem a tükörben, hogy sikerült"

A hízás nem egyik napról a másikra történik. Nem úgy működik a biológia, hogy kedden és szerdán eszel sok görögdinnyét, csütörtökre meg behízol. Ha meg a fogyással/hízással kapcsolatos tudásod annyi, hogy "ez az étel hízlal, az meg nem hízlal", akkor olvass el egy-két tanulmányt, hallgass meg egy két podcastot, és ne a Nők Lapjáról meg barátnőtől/anyukától/szomszédtól tájékozódj ilyen témában.

Magában semmilyen élelmiszer nem hízlal, sőt semmilyen élelmiszer nem fogyaszt. Továbbá minden élelmiszer hízlal, és minden élelmiszer fogyaszt. Ezt az határozza meg, hogy mennyi a napi kalóriakereted. Ha nem vagy tartós kalóriatöbbletben, akkor se a görögdinnye, se a sárgadinnye, se a csirkemell, se a rizs nem hízlal. Ha tartós kalóriatöbbletben vagy, akkor a görögdinnye, a sárgadinnye, a csirkemell, a rizs is hízlal. Mindenről a napi kalóriabeviteled dönt. Ha nem számolod a kalóriákat (vagy amblokk nem is tudod, hogy mik azok), akkor ki vagy téve a véletlennek, a szerencsének.

Egyébként 100 gramm görögdinnyében kb. 30 kcal van, ergo pont görögdinnyéből (meg úgy egyáltalán gyümölcsökből) annyit enni, hogy közvetlenül attól hízz, amiatt legyél kalóriatöbbletben, az egész egyszerűen nem reális. Ha te hízol, akkor az nem valószínű, hogy a gyümölcsök miatt van. Ha hízol, akkor szerintem vannak nagyobb problémák az étrendedben, mint a magas gyümölcsfogyasztás.

2022. júl. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ember.

10 deka görögdinnye 29kcal.

1 kiló 290kcal

Kb egy kisebb egész dinnye 1180kcal.

Ez hol hizlalo?

2022. aug. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, azért kérdeztem 😬
2022. aug. 7. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!