Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha mindennap iszok lefekvés...

Ha mindennap iszok lefekvés előtt tejet az ront bármit is az egészségemen?

Figyelt kérdés
2022. aug. 3. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Miért rontana? Van vmi betegseged?
2022. aug. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, nincs. De azt mondják hogy a tej a belekben úgy mond "rohad" és nem tudom ettől lehet e bármi betegségem.
2022. aug. 3. 20:34
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Annyira rohad, mint bármi más.
2022. aug. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
A tej és tejtermékek rendszeres, nagyobb mértékű fogyasztása dietetetikailag nem ajánlott a legújabb tanulmányok és kutatási anyagok szerint. Azonban azt gondolom, hogy a lefekvés előtt elfogyasztott egy bögre tej nem tekinthető nagymértékű fogyasztásnak.
2022. aug. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Na megint olvastal vmi áltudomanyos horrort...🤣🤣🤣


A többi kaja szerinted nem emesztődik?

Ez olyan antalvalis baromság h rohad...

2022. aug. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A csontoknak, kalciumszintnek nem tesz jót felnőttkorban.
2022. aug. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem vagy allergiás a tej egyik összetevőjere sem, akkor igyad.

A tejben sok jó tapanyag van, csak arra digyelj, hogy rendes teljes tejet igyál (sima pasztőrözött, vagy otthon forralt). Az ESL és UHT tejek kerülendők.

Viszont ha van valami krónikus betegséged, érdemes 1-2 hónapra leállni a tejjel, hogy javul-e, mert az előfordulhat...

2022. aug. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen betegségem. Régebben is ittam, de aztán egy időre abbahagytam. Most újra elkezdtem, napközben is innám mert jól esik. De inkább maradok az estinél, túlzásba vinni se akarom.
2022. aug. 4. 10:51
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem
2022. aug. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Correctline válasza:
100%
Az ember kb. hatéves koráig termel egy enzimet, ami felbontja a tejet és így egyszerűen megemészti. Ezután már csak úgy tudja ezt megtenni, hogy a tej először megalszik a gyomorban, utána úgyanúgy emészti meg, mint a többi tejterméket. A kérdés inkább az, hogy tej e amit iszol? Ha megaltatsz belőle valamennyit, mondjuk 2 decit, mindjárt megtudod mit iszol. A tej gyomorban történő megaltatása elég sok energiába kerül, ha este iszod a szervezet öngyógyító képességét csökkenti.
2022. aug. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!