Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit jelent az, ha egy gyógysze...

Mit jelent az, ha egy gyógyszerre az van írva, hogy étellel együtt kell bevenni?

Figyelt kérdés

Előtte és utána is kell enni vagy csak ne éhgyomorra?


Vitamincsepp és az is rá van írva, hogy ne egyenesen a szájba.


Azt megértem, hogy ne éhgyomorra, de utána minek enni? Vagy az étellel ugyanaz, mint az evés után...?



2022. aug. 7. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

azért kella kajával együtt bevenni hogy a gyomrodban a kajával együtt keveredve jobban szívódik fel


nem nagy dolog evés közben kis vizzel bevennni 1-2 tablettát szerintem, de ha közvetlen kaja után vezsed be az se baj

2022. aug. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért, mert ez zsírban oldódó vitamin lesz.
2022. aug. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Vitamin CSEPPről van szó egyes.

Bár ilyennel még nem találkoztam, de valószínűleg azért kell ételre csepegtetni és nem a szádba, hogy lejusson a gyomrodba, ne a nyálkahártyán keresztül szívódjon fel. Nem hiszem hogy az íze miatt, inkább a hatása miatt kell így szedni.

Tehát nem előtte, nem utána, hanem étellel együtt.

2022. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A 3. hozzászóló korrekt, amúgy D-vitamin csepp és rá van írva, hogy tilos egyenesen a szájba csöpögtetni.


A kérdésem nem az, hogy miért ne éhgyomorra, hanem az, hogy van-e különbség az érkezés után és az érkezés közben előírás között, azaz fontos-e utána IS enni még vagy elég az, ha evés után veszem be.


Arról nem is beszélve, hogy az sem derül ki a doboza vagy a doki leírásaiból, h folyadékba kell csöpögtetni vagy ha ez nincs kihangsúlyozva, akkor nem muszáj?


8 csöppet kell három hónapig minden nap az ételLEL (és nem utána...) és ez a megfogalmazás akasztott meg ennyire, hogy kérdést is írjak, de vszeg a 2. is bölcsen válaszolt,köszi, és sztem is ezért kell a kaja is hozzá + h ne egyenesen a szájba, de azt még mindig nem értem, h az étellel ugyanaz-e orvosilag vagy patikusilag, mint az étkezés után.


Hozzáteszem azt is, hogy nem Magyarországon élek és tán így fejezik itt ki, h étkezés után, bár nem hiszem, hiszen azt le lehet írni máshogy egyértelműbben, ezért gondoltam, hogy itt megkérdezem a népet. :)


De persze ismerem a kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét szlogent és tán tényleg érdemesebb is inkább azoktól kérdezni, akiktől kaptam a receptet vagy magát a cseppeket.


Én ráadásul még olyan is vagyok, aki minden leírást elolvas, mielőtt ételt, italt vagy gyógyszert a szájába tesz és mégis pont ezen akadtam fent...?

2022. aug. 8. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!