Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mekis menü,sima Cola és...

Mekis menü,sima Cola és gumicukor (kb. fél zacskó) megevése után 9-es volt a cukrom. Megyek orvoshoz miatta.De nem lehet, hogy nagyon sok cukrot vittem be azért ilyen magas?Persze, soha többet nem eszem ilyeneket.

Figyelt kérdés
Egy vérvételen már túl vagyok(éhgyomri). 5,6 lett. De tudom ehhez még kell a terheléses is.

2022. aug. 22. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Most mi a kérdés? Egy teljesen átlagos, teljesen egészséges embernek is simán határérték feletti lesz a vércukra, ha benyom egy mekis menüt, egy doboz kólát meg egy fél zacskó gumicukrot. A gond akkor keletkezik, ha az éhgyomri cukrod van konstans határérték fölött. Az egészségügyi probléma nem egyetlen étkezés után alakul ki, ugyanis a vércukornak tartósan kell határérték fölött lennie ahhoz, hogy fiziológiai károkat okozzon. Valószínűleg akkor is ennyi lett volna a cukrod, ha csirkemellet eszel rizzsel és paprikával. Étkezés után az ember cukra megemelkedik, ez evidencia, ez a lényege. A kérdés, hogy meddig marad ott.
2022. aug. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Sajnos egyáltalán nem vagyok járatos a témában. Most igyekszem bepótolni az elmaradásomat. Persze orvossal is konzultálok.
2022. aug. 22. 21:01
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Emiatt miért kellene menni orvoshoz? Mondjuk a 9 az sok, de annyi cukrot vittél be, hogy akár emiatt is lehet ez az érték.
2022. aug. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mert aki mérte, egészségügyi dolgozó, azt mondta. Egyébként nem értem miért probléma ha kivizsgáltatom....
2022. aug. 22. 21:42
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyáltalán nem az.
2022. aug. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!